ASRock prezentuje swoje pierwsze monitory. Jeden posiada zintegrowaną antenę Wi-Fi

ASRock prezentuje swoje pierwsze monitory. Jeden posiada zintegrowaną antenę Wi-Fi

Rynek gamingowych monitorów zrobił się w ostatnich latach bardzo tłoczny, więc nowi gracze muszą się mocno nagimnastykować, aby zwrócić uwagę na swoje produkty. ASRock zdaje się to rozumieć, dlatego jego pierwszy monitor dla graczy to 34-calowy model Phantom Gaming z wbudowaną anteną Wi-Fi. Producent przedstawił także 27-calowy sprzęt dla osób z ograniczonym budżetem. 

Jak na razie linia ASRock Phantom Gaming składa się z dwóch modeli: 27-calowego monitora IPS o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli o nazwie PG27FF1A oraz 34-calowego PG34WQ15R2B z zakrzywionym panelem VA o rozdzielczości 3440 × 1440 pikseli. Oba oferują zmienną częstotliwość odświeżania do 165 Hz za sprawą technologii AMD FreeSync Premium, czas reakcji 1 ms (MPRT) i mogą wyświetlać od 91% do 94% przestrzeni kolorów DCI-P3 (szczegółowe dane techniczne znajdują się w poniższej tabeli). Jeśli chodzi o jasność, 27-calowy zapewnia tylko 250 nitów, podczas gdy 34-calowy oferuje bardzo przyzwoite 550 nitów i w związku z tym otrzymał nawet certyfikat VESA DisplayHDR 400.

Jak na razie linia ASRock Phantom Gaming składa się z dwóch modeli: 27-calowego monitora IPS i 34-calowego PG34WQ15R2B z zakrzywionym panelem VA.

ASRock monitor

Głównym wyróżnikiem 34-calowego zakrzywionego monitora Phantom Gaming jest zintegrowana antena Wi-Fi, łącząca się z adapterem Wi-Fi komputera hosta, który przeważnie znajduje się pod biurkiem. Producent zapewnia, że to pozwoli wzmocnić sygnał do 7 dBi. Zwiększenie siły sygnału jest ważne w przypadku niedrogich adapterów Wi-Fi ze słabszymi antenami, ponieważ poprawia to wrażenia w grach, zmniejszając zacinanie się, zrywanie połączeń itp. Tymczasem ci, którzy umieszczają swoje komputery stacjonarne na biurku lub ci, którzy używają zaawansowanych adapterów Wi-Fi, raczej nie zauważą różnicy.

ASRock

ASRock wyposażył swoje monitory Phantom Gaming w trzy wejścia wyświetlacza (jedno DP 1.4, dwa HDMI 2.0) oraz podstawy, które pozwalają regulować nachylenie, obrót i wysokość (34-calowy model zapewnia tylko tę ostatnią opcję). Ponadto oba monitory mają dwa głośniki stereo o mocy 2 W oraz wyjście słuchawkowe.

ASRock Phantom Gaming PG27FF1A i PG34WQ15R2B zdają się skierowane do graczy z ograniczonym budżetem, gdyż ich ceny prezentują się bardzo konkurencyjnie w porównaniu do podobnych rywali. 27-calowy monitor Phantom Gaming jest dostępny za 190 USD (nie znamy jeszcze polskiej ceny), podczas gdy 34-calowy model można kupić za 430 USD.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock prezentuje swoje pierwsze monitory. Jeden posiada zintegrowaną antenę Wi-Fi

 0