ASRock wprowadza ROME4ID-2T. Płyta dla AMD EPYC Rome w formacie Mini-ITX

ASRock wprowadza ROME4ID-2T. Płyta dla AMD EPYC Rome w formacie Mini-ITX

ASRock Rack - serwerowy odłam ASRock - wprowadza na rynek płytę główną Mini-ITX dedykowaną procesorom AMD EPYC Rome z maksymalnie 64 rdzeniami i 128 wątkami. Jest to pierwsza płyta główna oparta na nowym formacie Deep Mini-ITX obsługująca AMD EPYC Rome, pozwalając umieścić te ekstremalnie wydajne układy w niewielkiej obudowie. Płyta główna ROME4ID-2T SP3 od ASRock Rack to najnowsza konstrukcja dla platformy AMD EPYC w nowym formacie Deep Mini-ITX, który w porównaniu do Mini-ITX jest bardziej prostokątny. ASRock Rack ROME4ID-2T SP3 oferuje pełną obsługę procesorów AMD EPYC Rome 7002.

ASRock Rack ROME4ID-2T pozwala umieścić ekstremalnie wydajne układy AMD EPYC Rome w niewielkiej obudowie.

Płyta posiada sekcję  VRM 6 + 2 i jest zasilana przez podwójny 4-pinowy port ATX i podwójny 8-pinowe złącze ATX. VRM są pokryte aluminiowymi radiatorami. Według ASRock Rack płyta główna powinna wystarczyć do zapewnienia stabilnej pracy z całą linią procesorów AMD EPYC Rome. Płyta oferuje cztery gniazda DDR4 DIMM, które mogą obsłużyć R-DIMM, LR-DIMM i NV-DIMM o pojemności do 256 GB na DIMM z prędkościami do 3200 MHz (1,2 V). Dostępne jest pojedyncze gniazdo PCIe 4.0 x16 i gniazdo M.2 PCIe Gen 4.0. Płyta pozwala na podłączenie do 16 urządzeń SATA III i jednego urządzenia M.2 lub 4 SATA poprzez porty slimine i M2U2-HD.

Panel I/O zawiera tylko najistotniejsze elementy jak dwa porty RJ45, jeden z obsługą 10 Gbe LAN, a drugi jest dedykowanym portem IPMI LAN. Na kontrolerze Realtek RTL8211E działa również port RJ45 do dedykowanego zarządzania GLAN. Do tego dwa porty USB 3.2 Gen 1 i port VGA. Jeśli chodzi o obsługę procesorów, płyta główna obsługuje wszystkie procesory AMD EPYC 7002 ( producent oferuje dokładną listę kompatybilnych układów) włącznie z flagowym EPYC 7H12 z 280 W TDP, 64 rdzeniami i 128 wątkami. Cena nie jest znana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock wprowadza ROME4ID-2T. Płyta dla AMD EPYC Rome w formacie Mini-ITX

 0