Assassin`s Creed Odyssey otrzymał spory patch. Jakie zmiany przynosi?

Assassin`s Creed Odyssey otrzymał spory patch. Jakie zmiany przynosi?

Assassin's Creed Odyssey pojawił się na rynku 5 października i w dość szybkim czasie zdołał zaliczyć najlepszy start serii na urządzeniach obecnej generacji, jeśli chodzi o sprzedaż. Gra dotychczas zebrała wiele pozytywnych opinii zarówno branżowych ekspertów, jak i zwykłych fanów gier wideo. Niestety jak to zwykle bywa tytuł Ubisoftu nie obył się bez błędów czy innych wad, z którymi teraz popularny deweloper postanowił się w znacznym stopniu rozprawić publikując drugą (licząc mało istotny premierowy patch) aktualizację. Poprawka oznaczona numerem 1.0.3 jest dostępna na komputerach, a także konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Co takiego uległo zmianie? Przede wszystkim pozbyto się wymogu posiadania instrukcji AVX, co zadowoli właścicieli starszych już modeli procesorów. Poprawki dotyczą również tak popularnych funkcji jak V-Sync czy HDR. Usatysfakcjonowane powinny być też osoby odpalający grę na minimum dwóch monitorach.

Patch oznaczony numerem 1.0.3 wprowadza wiele istotnych zmian m.in. w gameplayu Assassin's Creed Odyssey.

Oprócz tego pojawiła się opcja ulepszania kołczanu, co w praktyce przyczyni się do posiadania większej ilości strzał noszonych przez głównego bohatera, a jak wiemy dla fanów Assassin's Creed to istotna broń podczas większości pojedynków z napotkanymi oponentami. Do tego poprawiono pracę kamery, na którą skarżyło się dużo użytkowników oraz co równie ważne poprawiono wydajność gry, eliminując występujące sporadycznie chrupnięcia animacji. Oczywiście lista pozostałych poprawek jest bardzo długa i obejmuje, chociażby zadania, czy sam gameplay produkcji. Pełne nowości znajdziecie pod tym adresem. Widzimy więc, że Ubisoft wrzucając w takim szybkim tempie aż dwie aktualizacje stara się przekonać do siebie niektórych sceptycznie nastawionych fanów, co wszystkim wychodzi na plus. Notabene producent dwa dni po łatce 1.0.3 opublikował aktualizację 1.0.4, aczkolwiek nie wnosi ona jakiś istotniejszych zmian.

Zobacz: Recenzja Assassin`s Creed Odyssey. Najlepsza odsłona czy odgrzewany kotlet?

Przy okazji warto wspomnieć, że zgodnie z informacjami podanymi przez deweloperów w trakcie rozpoczętych w 2015 roku prac nad Assassin's Creed Odyssey o konsultacje poproszono spore grono historyków zajmujących się tematyką starożytnej Grecji. Zatrudnienie ekspertów nie powinno stanowić szczególnego zaskoczenia zważywszy na fakt, iż Ubisoft od początku istnienia swojej najbardziej rozpoznawalnej marki o przygodach Assasynów chwali się dużym realizmem w prezentowanych fabułach na tle prawdziwych wydarzeń z przeszłości. Chociaż oczywiście nie wszystko zgadza się w stu procentach i nie we wszystko, co proponują nam scenarzyści należy wierzyć. Co ciekawe inspiracją dla kluczowych w tej odsłonie serii bitew morskich była dla studia Odyseja Homera.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Odyssey otrzymał spory patch. Jakie zmiany przynosi?

 0