Assassin’s Creed Red zmienia nazwę na Assassin’s Creed Shadows. Znamy datę premiery

Assassin’s Creed Red zmienia nazwę na Assassin’s Creed Shadows. Znamy datę premiery

W 2022 roku Ubisoft ogłosił, że ​​seria Assassin’s Creed w końcu uda się w długo oczekiwaną podróż do feudalnej Japonii z Assassin’s Creed Red, najnowszą odsłoną serii RPG z otwartym światem od dewelopera Ubisoft Quebec (Assassin’s Creed Odyssey). Od początku wiadomo było, że Assassin’s Creed Red ostatecznie otrzyma inny tytuł, a Red był tylko kryptonimem. Teraz Ubisoft podał ostateczną nazwę tej gry - Assassin’s Creed Shadows.

Tytuł Assassin’s Creed Shadows został ogłoszony na platformie X wraz z grafiką klepsydry umieszczonej w czymś, co wydaje się współczesnym japońskim miejscem. Ubisoft obiecuje, że w ciągu najbliższych kilku dni na ich kanałach społecznościowych rozpocznie się „odliczanie”. Firma rzuca także wyzwanie fanom, aby rozwiązali zagadkę związaną z klepsydrą, mówiąc, że „ci, którym się uda, zostaną nagrodzeni”. 

Assassin’s Creed Red ostatecznie otrzyma inny tytuł, a mianowicie Assassin’s Creed Shadows.

Jak wskazuje tweet, pełną zapowiedź Assassin’s Creed Shadows poznamy w najbliższą środę (15 maja) o 18:00 czasu polskiego. W sklepie Ubisoftu pojawiła się już nawet strona AC Shadows, która zawiera także obrazy przedstawiające tajemnicze sekwencje liczb (te są zapewne częścią zagadki)

Dla tych, którzy nie śledzili Assassin’s Creed Shadows, pojawiło się wiele plotek z wiarygodnych źródeł na temat gry. Te wskazują, że w grze występują dwie główne postacie, samuraj płci męskiej, wzorowany na prawdziwej postaci Yasuke oraz kobieta shinobi/ninja, o której wiemy mniej. Według doniesień gra przyspiesza rozgrywkę w stylu stealth z poprzednich tytułów AC, dodając mechanikę w stylu Splinter-Cell i zniszczalne otoczenie. Oczywiście wszelkie plotki należy traktować z przymrużeniem oka, ale nie będziemy musieli zbyt długo czekać, aby dowiedzieć się, czy niektóre z nich są prawdziwe, czy nie.

Krążą pogłoski o premierze Assassin’s Creed Shadows jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że jeden z kanałów Ubisoftu przypadkowo ujawnił datę premiery Assassin’s Creed Shadows przed oficjalną zapowiedzią – 15 listopada 2024 r. Platformy nie zostały potwierdzone, ale informator Shinobi zasugerował, że będzie to pierwszy tytuł z serii przeznaczony wyłącznie na obecną generację.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin’s Creed Red zmienia nazwę na Assassin’s Creed Shadows. Znamy datę premiery

 0