Assassin`s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion z poważnym błędem. Graczom odechciewa się grać

Assassin`s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion z poważnym błędem. Graczom odechciewa się grać

Gracze, którzy zdecydowali się już na zakup i ogrywanie najnowszych tytułów AAA Ubisoftu z otwartym światem, czyli Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion, donoszą o bardzo frustrującym błędzie, który skutecznie zniechęca ich do kontynuowania zabawy w tych produkcjach. Jak przeczytać możemy na licznych forach, w tym także oficjalnym Ubisoftu oraz na Reddicie, gracze dość często i regularnie mają problem z dostępem do swoich zapisów gry w Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion. W momencie ich wczytywania pojawia się bowiem komunikat, że te zostały uszkodzone, co powodować ma anulowanie godzin postępu w grze. 

Gracze dość często i regularnie mają problem z dostępem do swoich zapisów gry w Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion.

Co warto podkreślić, przypadłość ta nie dotyczy żadnej z konkretnych platform, gdyż pojawia się zarówno na komputerach PC, jak i konsolach PlayStation oraz Xbox. To doprowadziło do spekulacji, że problem musi być związany z chmurą francuskiej firmy, w której przechowywane są zapisy, ale część graczy, choćby na forum Gamespotu, zdaje się temu zaprzeczać, twierdząc, że dane uszkadzane są lokalnie i można nawet odzyskać save’y z chmury. Jak na razie Ubisoft nie skomentował jeszcze tej sprawy, pomimo że przypadłość trwa już dłuższy czas i przypadki odnotowane wczoraj sugerują, że nie została ona jeszcze rozwiązana. 

Na chwilę obecną trudno jest określić skalę tego zjawiska. Z jednej strony nasz redakcyjny kolega, który recenzował obie gry, nie donosił o tym problemie, z drugiej na forach w sieci znaleźć można naprawdę sporo wpisów na ten temat. Nie da się ukryć, że jest to poważny problem dla każdego gracza, który go napotkał, gdyż uniemożliwia on tak naprawdę osiągnięcie postępu w grze i zmusza do wielokrotnego przechodzenia tych samych fragmentów. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy gry Ubisoftu na starcie obarczone są jakąś poważną wadą, ale w tym przypadku mówimy o Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion, czyli praktycznie dwóch największych premierach tego wydawcy na ten rok, a do tego tytułach startowych dla nowej generacji.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Valhalla i Watch Dogs Legion z poważnym błędem. Graczom odechciewa się grać

 0