Assassin`s Creed Valhalla największą premierą Ubisoftu na PC. Ciekawostki z gry po 7 dniach

Assassin`s Creed Valhalla największą premierą Ubisoftu na PC. Ciekawostki z gry po 7 dniach

Assassin's Creed Valhalla okazał strzałem w dziesiątkę i od czasu premiery w zeszłym tygodniu radzi sobie świetnie w rankingach sprzedaży. W końcu nie bez powodu wiele głosów twierdzi, że jest to jedna z najlepszych gier z serii Assassin's Creed. Tytuł ten miał kilka mniejszych lub większych potknięć, jednak nie przeszkodziło to grze stać się największą premierą Ubisoftu na PC. Zaledwie tydzień zajęło grze podbicie serc graczy i recenzentów, stając się jedną z najlepiej ocenianych gier w sezonie, jednocześnie podbijając również portfele, bo nowy Assassin's Creed już teraz sprzedał się w większej ilości kopii niż jakakolwiek inna odsłona w całej historii serii.

O sukcesie Valhalli może świadczyć fakt, że w ciągu zaledwie tygodnia ponad 1,8 miliona graczy wygrało co najmniej jedną grę związaną z alkoholem ;)

Julien Laferrière, producent Assassin's Creed Valhalla świadczył: "Jesteśmy naprawdę zachwyceni entuzjastyczną reakcją graczy i chcemy podziękować fanom za ich niesamowite wsparcie. Premiera to dopiero początek, a mamy rozbudowane plany dodatkowej zawartości Assassin's Creed Valhalla, które pozwolą graczom zanurzyć się w ich epickiej sadze o Wikingach na długi czas".  "Gracze są już mocno zaangażowani w swoją przygodę w Assassin's Creed Valhalla, pokonując ponad 4 miliony kilometrów, budując swoje osady (ponad 55 milionów budynków już odblokowanych od premiery) i całkowicie zanurzając się w kulturze nordyckiej i saksońskiej dzięki grze w kości Orlog (do tej pory wygrano ponad 3,5 miliona gier) lub nawet ciesząc się konkursami w piciu i lataniu (ponad 1,8 miliona graczy wygrało co najmniej jedną grę alkoholową od premiery)" - czytamy w oświadczeniu prasowym.

Sama gra według wielu opinii jest dużo bardziej wciągająca, niż poprzednie odsłony serii. Do tego jest to jeden z niewielu tytułów, które zostały już na starcie zoptymalizowane (a przynajmniej w teorii) do współpracy z PC, konsolami obecnej i przyszłej generacji oraz platformami streamingowymi. Niestety Assassin's Creed Valhalla, jak wiele współczesnych tytułów AAA nie jest idealne i nie ustrzegło się błędów. Wielu graczy zgłaszało problemy z optymalizacją tytułu, co się często zdarza przy jednoczesnych pracach na wiele platform. Dużo gorszym wydaje się jednak być problem, przez który wielu graczy może w ogóle zrezygnować z ukończenia gry. Assassin's Creed Valhalla, jak zgłasza spora ilość użytkowników zarówno na forum Ubisoftu, jak i na Reddicie, ma problem z uzyskaniem dostępu do zapisanego stanu gry. Przy próbie powrotu do rozgrywki zostaje wyświetlony komunikat o uszkodzonych zapisach, co w konsekwencji prowadzi do konieczności rozpoczęcia gry na nowo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed Valhalla największą premierą Ubisoftu na PC. Ciekawostki z gry po 7 dniach

 0