ASUS będzie odpowiadał za komputery NUC. Intel wyraził zgodę

ASUS będzie odpowiadał za komputery NUC. Intel wyraził zgodę

Niedługo po potwierdzeniu rezygnacji z tworzenia komputerów NUC, Intel ogłosił, że dogadał się z ASUS-em w kwestii produkcji oraz sprzedaży. Tajwańczycy będą odpowiadali za dostarczanie klientom istniejących już generacji oraz za rozwój kolejnej.

Intel dogadał się z ASUS-em

Równo tydzień temu pisaliśmy o decyzji Intela w sprawie minikomputerów NUC. Z pewnych przyczyn, firma postanowiła zrezygnować z produkcji tych urządzeń. Dziś natomiast dowiadujemy się, że Intel dogadał się w sprawie systemów Next Unit of Computing (NUC) z ASUS-em.

Gigant z Santa Clara ogłosił zgodę na produkcję, sprzedaż oraz gwarantowanie wsparcia komputerom NUC od 10. do 13. generacji przez ASUS-a.

Intel NUC

Gigant z Santa Clara ogłosił zgodę na produkcję, sprzedaż oraz gwarantowanie wsparcia komputerom NUC od 10. do 13. generacji przez ASUS-a. Co więcej, firma ma także odpowiadać za rozwój kolejnej generacji tych niewielkich komputerów. Jak możemy przeczytać we fragmencie wypowiedzi wiceprezesa i dyrektora generalnego Intel Client Platform Solutions, ich celem jest zapewnienie płynnego przejścia dla klientów i partnerów. Niestety Intel nie ujawnił dalszych szczegółów w kwestii umowy z ASUS-em.

Komputery Intel NUC

Komputery NUC Intela są z nami od 2013 roku. Ich główną zaletą jest połączenie niewielkich rozmiarów z wydajnością. Do wyboru jest całkiem sporo opcji. Konsumenci mogą chociażby postawić na gotowy do pracy tuż po wyjęciu z pudełka komputer z systemem Windows lub na jeden z zestawów oferujących możliwość dostosowania. Komputery NUC, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, pasują wszędzie tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona i sprawdzały się nie tylko podczas użytku domowego, ale również w biznesie.

Na tę chwilę ciężko powiedzieć, jak umowa z ASUS-em wpłynie na jakość oraz dostępność obecnych oraz przyszłych serii. Patrząc jednak na historię marki ASUS oraz produkty, które od lat oferuje, raczej nie powinniśmy spodziewać się, że zawiedzie. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i faktycznie przejście będzie płynne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS będzie odpowiadał za komputery NUC. Intel wyraził zgodę

 0