Asus GeForce RTX 3060 Phoenix - kompaktowa karta graficzna z zaledwie jednym wentylatorem

Asus GeForce RTX 3060 Phoenix - kompaktowa karta graficzna z zaledwie jednym wentylatorem

Asus postanowił wziąć na warsztat GeForce RTX 3060 i wypuścić w maksymalnie odchudzonej wersji Phoenix GeForce RTX 3060 12 GB GDDR6. Wielu użytkowników z pewnością kojarzy rodzinę kart graficznych z rodziny Asus Phoenix, które wyróżniają się skromnym chłodzeniem z jednym wentylatorem i równie skromnym fabrycznym zwiększeniem zegarów (o ile w ogóle występuje). Korzyścią jednak jest tutaj kompaktowy rozmiar, pozwalający zmieścić kartę w małych obudowach, gdzie typowe GPU nie miałoby szans się zmieścić. Karta ma wymiary 177 x 128 x 51 mm.

Asus GeForce RTX 3060 Phoenix to bardzo kompaktowa wersja, przeznaczona do systemów z niewielką ilością dostępnego miejsca.

Pod względem technicznym Asus GeForce RTX 3060 Phoenix to typowy RTX 3060, posiadający 3584 rdzenie CUDA i 12 GB pamięci GDDR6. Ta kompaktowa karta zajmuje 2,55 gniazda i posiada jedno 8-pinowe złącze zasilania oraz dwa fabryczne tryby - gamingowy z zegarem boost 1777 MHz (tak samo jak w modelu referencyjnym) oraz tryb OC z zegarem boost 1807 MHz. Dla porównania wersje z trzema wentylatorami zbliżają się z taktowaniem do 2000 MHz. 

Asus zapewnia, że chłodzenie Phoenixa jest całkowicie wystarczające. Po pierwsze, karta posiada wentylator z mniejszym środkiem, większą liczbą łopatek i pierścieniem na końcach łopatek, co ma skutkować większym przepływem powietrza. Producent zdecydował się również na aluminiowy backplate oraz śledź ze stali nierdzewnej 304. Kartę wyprodukowano z użyciem technologii auto-extreme, która obejmuje 144-godzinne testy obciążeniowe, co ma zapewniać niezawodność. W przeszłości karty z rodziny Asus Phoenix można było zwykle kupić za cenę równą, lub niższą od ceny referencyjnej, jednak tym razem z pewnością taki nie będzie, o ile w ogóle uda się znaleźć kartę w sklepach.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus GeForce RTX 3060 Phoenix - kompaktowa karta graficzna z zaledwie jednym wentylatorem

 0