ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX - domniemane zdjęcie w sieci

ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX - domniemane zdjęcie w sieci

Przed miesiącem do sieci wyciekły zdjęcia, które prezentować miały domniemaną referencyjną wersję karty graficznej GeForce RTX 3080 od NVIDII. Co prawda wciąż nie wiemy, czy te rzeczywiście ukazują ten model w wariancie Founders Edition, czy też to zwykły fake, ale wiele wskazuje na to, że Zieloni rzeczywiście postawią na mocno odświeżony design. Z podobną sytuacją mamy do czynienia obecnie, ponieważ redakcja VideoCardz otrzymała zdjęcie domniemanego GeForce’a następnej generacji, czyli z rodziny Ampere, ale tym razem w wersji od firmy ASUS. Mowa tu konkretnie o modelu ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX, który możecie zobaczyć poniżej.

Na chwilę obecną nie ma pewności, że to rzeczywiście jest GeForce RTX 3080 Ti od ASUSa, choć grafika wydaje się być prawdziwa.

Na chwilę obecną nie ma pewności, że to rzeczywiście jest GeForce RTX 3080 Ti od ASUSa, choć grafika wydaje się być prawdziwa. Ta (pierwotnie w dużo niższej rozdzielczości) pokazuje kartę graficzną z topowej serii ROG STRIX i dostrzec można tu nawet oznaczenie „3080 Ti”. Tytuł slajdu na którym jest zaś prezentowana to „następna generacja ROG Strix”. Wydaje się więc, że zdjęcie pochodzi z wewnętrznej prezentacji ASUSa, gdzie przedstawiany jest nowy design dla nadchodzących kart graficznych NVDII, bazujących na architekturze Ampere. Karta ta posiadać będzie trzy wentylatory i jej wygląd wyraźnie różni się od obecnego flagowca, czyli GeForce’a RTX 2080 Ti. Tym razem tajwański producent zdecydował się na połączenie czarnej i srebrnej kolorystyki.

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080 Ti

Co ciekawe jednak, o ile NVIDIA nie planuje jakoś znaczącego rozbudowania swojej rodziny kart graficznych, w szczególności w zakresie high-endowych GPU, pojawienie się modelu GeForce RTX 3080 Ti zdaje się zaprzeczać plotkom o GeForcie RTX 3090, który bardzo często ostatnio pojawiał się w przeciekach. Jeśli więc GeForce RTX 3080 Ti jest prawdziwy, to wydaje się, że Zieloni zachowają obecny schemat wydawniczy z Turingów czy Pascali, gdzie to właśnie xx80 Ti jest flagowcem (nie licząc TITANa). Biorąc pod uwagę, że premiera nowych kart NVIDII spodziewana jest wczesną jesienią lub późnym latem, spodziewać można się, że wkrótce w sieci pojawiać będą się liczne przecieki na ten temat, które wyjaśnią tę sytuację.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX - domniemane zdjęcie w sieci

 0