Asus i Acer prezentują nowe, ultrapanoramiczne monitory z HDR i G-Sync

Asus i Acer prezentują nowe, ultrapanoramiczne monitory z HDR i G-Sync

Firmy Asus oraz Acer zademonstrowały na targach Computex swoje nowe, zakrzywione monitory 21:9 UHD z szerokim zakresem tonalnym (HDR).

Zarówno Asus ROG Swift PG35VQ, jak i Acer Predator X35 to 35-calowe modele o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, obsługujące technologię G-Sync Nvidii, a także kompatybilne ze standardem HDR 10. Jeszcze bardziej imponująca jest ich jasność, sięgająca do 1000 nitów. Ponadto charakteryzują się 512 strefami podświetlenia LED-owego oraz odświeżaniem do 200 Hz. Zarówno PG35VQ, jak i Predator X35 wyposażone są w DisplayPort 1.4, oferujący przepustowość na poziomie 29,7 Gbps. Standard HDMI 2.0 ograniczony jest do 18 Gbps, więc co najwyżej byłby w stanie zapewnić odświeżanie 120 Hz. Obydwa monitory są zgodne z kinowym standardem koloryzacji DCI-P3, jednak stopień pokrycia tego gamutu jest nieznany.

Asus PG35VQ

Asus PG35VQ i Acer Predator X35 wykorzystują technologię kropki kwantowej, których warstwa znajduje się w konstrukcji podświetlania. Mają one oferować praktycznie zerowy "input lag". Acer wyjawił również, że w przypadku modelu Predator X35 wartość ta wynosi zaledwie 4 ms. PG35VQ jest natomiast kompatybilny z technologią oświetlenia ROG Aura, która synchronizuje się z innymi kompatybilnymi urządzeniami. Cena Asus PG35VQ i Acer Predator X35 nie jest jeszcze znana, ale spokojnie można założyć, że mocno przekroczy ona 5000 PLN. Będą one dostępne w sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku. Wcześniej powinny się za to ukazać modele 27-calowe.

Acer Predator X35

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus i Acer prezentują nowe, ultrapanoramiczne monitory z HDR i G-Sync

 0