ASUS może pracować nad Radeonami RX 7900 z serii ROG STRIX oraz TUF

ASUS może pracować nad Radeonami RX 7900 z serii ROG STRIX oraz TUF

Jak wynika z informacji zawartych w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej, firma ASUS może w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek nowe Radeony RX 7900 spod znaku ROG STRIX oraz TUF. 

Premiera nowych kart graficznych AMD to jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku jeśli chodzi o branżę technologiczną. Czerwoni zaprezentowali światu dwa układy - Radeona RX 7900 XT oraz jeszcze szybszego Radeona RX 7900 XTX. Karty mają pojawić się na półkach sklepowych już 13 grudnia, co oznacza, że partnerzy AMD mają już przygotowane swoje autorskie wersja lub w pocie czoła pracują nad ostatnimi detalami. Oczywiście, jak to z reguły bywa, blisko premiery pojawia się coraz więcej przecieków na temat nowego sprzętu. Nie inaczej jest w tym przypadku, bowiem nadchodzące Radeony z serii RX 7900 zostały dostrzeżone na liście Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC). W spisie widnieje mnóstwo konstrukcji należących do serii ROG STRIX oraz TUF. Bardzo możliwe, że nie wszystkie z nich zostaną wprowadzone na rynek. Niemniej jednak możemy spodziewać się przynajmniej kilku autorskich modeli od ASUS-a.

Nadchodzące Radeony z serii RX 7900 zostały dostrzeżone na liście Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. W spisie widnieje mnóstwo konstrukcji należących do serii ROG STRIX oraz TUF.

ASUS Radeon RX 7900 ROG STRIX oraz TUF w bazie EEC

Źródło: EEC

 

Producent nie potwierdził jeszcze oficjalnie planów wypuszczenia Radeonów RX 7900 spod znaku ROG STRIX. Niewykluczone, że te konstrukcje będą miały nieco inny wygląd od GeForce RTX 4090 z teoretycznie tej samej serii. Warto zwrócić uwagę także na inne karty graficzne wymienione w zestawieniu EEC.

Dodano do niego odświeżone układy Zielonych z linii RTX 3000. Na liście odnajdziemy RTX 3060 z 8 GB pamięci, RTX 3060 Ti GDDR6X oraz RTX 3070 Ti z procesorem graficznym GA102. O tym czy ASUS faktycznie wprowadzi nowe Radeony należące do serii ROG STRIX oraz TUF dowiemy się najpewniej za miesiąc. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych przecieków na temat niereferencyjnych wersji innych producentów. Czekacie na nowe Radeony RX 7900?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS może pracować nad Radeonami RX 7900 z serii ROG STRIX oraz TUF

 0