ASUS pokazał swój nowy flagowy zasilacz ROG Thor 1600W Titanium III. Jest moc

ASUS pokazał swój nowy flagowy zasilacz ROG Thor 1600W Titanium III. Jest moc

ASUS zaprezentował właśnie zasilacz ROG Thor 1600W Titanium III, czyli flagowy model zgodny z najnowszymi standardami. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który obsługiwał złącze zasilania 12VHWPR za pośrednictwem adapterów, Thor III ma natywną obsługę tego złącza.

Ten zasilacz jest przeznaczony do high-endowych platform i wykorzystuje technologię GaN MOSFET, oferując zwiększoną wydajność energetyczną i uprawnioną konstrukcję wewnętrzną zapewniającą chłodniejszą pracę. ASUS podkreśla zastosowanie opatentowanego inteligentnego stabilizatora napięcia, który odpowiada za stabilne dostarczanie mocy do karty graficznej, poprawiając w ten sposób ogólną wydajność.

ASUS zaprezentował właśnie zasilacz ROG Thor 1600W Titanium III, czyli flagowy model zgodny z najnowszymi standardami.

ASUS ROG Thor 1600W Titanium III

Ważną cechą ROG Thor 1600W Titanium III są dwa złącza zasilania 12V-2×6 dla kart graficznych, co pozwala na potencjalną obsługę do trzech kart GeForce RTX 4090, jeśli trzecia karta wykorzystuje 8-pinowe adaptery. ASUS jak na razie milczy na temat wariantów o niższej mocy.

ASUS ROG Thor 1600W Titanium III

Kolejnym wyróżniającym elementem ROG Thor 1600W Titanium III jest wbudowany panel OLED, który wyświetla zużycie energii w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne do szybkiego monitorowania zużycia energii przez system, zwłaszcza podczas grania i korzystania z wielu kart graficznych. Nowością jest magnetyczne mocowanie panelu, umożliwiające umieszczenie go po dowolnej stronie zasilacza.

Seria zasilaczy ASUS THOR 
Model ROG Thor ROG Thor II ROG Thor III
Moc 850W/1200W 1000W/1200W/1600W 1600W
Standard ATX ATX 2.x ATX 3.0 ATX 3.1 
Efektywność energetyczna 80 PLUS Platinum
(do 94% efektywności)
80 PLUS Titanium
(do 96% efektywności)
80 PLUS Titanium
(do 96% efektywności)
Wyświetlacz OLED  Tak Tak Tak (odczepiany)
Złącza GPU  up to 8x CPU/PCIe up to 10x CPU/PCIe 6x CPU/PCIe
2x 12V-2×6 

Zasilacz posiada również tryb Turbo zaprojektowany w celu maksymalizacji dostarczania mocy w podkręconych systemach. Chociaż nie każdy wykorzysta możliwości tej funkcji, może ona być przydatna dla tych, którzy zawsze uruchamiają swoje systemy przy podkręconych ustawieniach.

Nie poznaliśmy jeszcze ceny i daty premiery nowego zasilacza ASUS ROG THOR 1600W Titanium III, ale wkrótce powinniśmy spodziewać się więcej szczegółów. Zapewne profesjonalni overclockerzy chętnie sięgną po ASUS ROG THOR 1600 W Titanium III, a przyszli użytkownicy karty GeForce RTX 5090 będą zachwyceni tym nowym potworem o mocy 1600 W.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS pokazał swój nowy flagowy zasilacz ROG Thor 1600W Titanium III. Jest moc

 0