ASUS pracuje nad następcą ROG Ally? Na jego premierę nie będziemy czekać zbyt długo

ASUS pracuje nad następcą ROG Ally? Na jego premierę nie będziemy czekać zbyt długo

ASUS ROG Ally zadebiutował w zeszłym roku i hitem na rynku handheldów nie został ze względu na konkurencję, która wyrosła jak grzyby po deszczu. Nie jest to zły sprzęt do grania, ale powiela schematy, które oferują inne tego rodzaju urządzenia. Tymczasem firma podobno pracuje już nad następcą tego modelu.

ASUS ROG Ally został ujawniony 1 kwietnia 2023 roku, więc ludzie pomyśleli, że jest to żart prima aprilisowy, jednak okazało się, że handheld rzeczywiście istnieje i trafił do sprzedaży niedługo później. Jest to sprzęt z Windowsem 11 na pokładzie ze wszystkimi jego zaletami oraz wadami. Bo chociaż dostajemy autorskie oprogramowania do zarządzania całością, to mimo wszystko system Microsoftu nie pozwoli nam o sobie zapomnieć i będzie co jakiś czas nękał powiadomieniami m.in. o nowych aktualizacjach.

ASUS zamierza wprowadzić ROG Ally 2. generacji w 2024 roku.

Można powiedzieć, że system operacyjny ROG Ally to jego największa wada, bowiem Windows 11 nie jest za dobrze dostosowany do ekranów dotykowych. Oczywiście pod względem zastosowanych podzespołów AMD to jeden z najwydajniejszych handheldów dostępnych obecnie na rynku. Sprzęt spektakularnego sukcesu jednak nie odniósł a ASUS już myśli o jego następcy.

Producent poinformował, że ma plany dotyczące następcy przenośnego komputera do gier ROG Ally. W rozmowie z Techlusive wiceprezes Asus India ds. komputerów konsumenckich i gier PC Arnold Su powiedział, że firma planuje wypuszczenie ROG Ally 2. generacji jeszcze w tym roku.

„Najprawdopodobniej w tym roku wprowadzimy na rynek [przenośną konsolę do gier] drugiej generacji. Nadal zachowamy funkcje systemu Windows, ale skupimy się bardziej na grach” – powiedział Su.

Czy to oznacza, że otrzymamy np. lepiej przemyślaną nakładkę do gier? Zobaczymy. Su opowiada także o sukcesie ROG Ally na rynku indyjskim, ujawniając, że w tym kraju sprzedano od 70 000 do 80 000 egzemplarzy tego przenośnego komputera do gier.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS pracuje nad następcą ROG Ally? Na jego premierę nie będziemy czekać zbyt długo

 0