ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

Właśnie odbyła się internetowa prezentacja nowych laptopów ASUSa (producent zaliczył małą wpadkę chwaląc się wynikami, ponieważ na mapie Polskę podpisał jako Węgry) z rodziny ZenBook. Mowa tu konkretnie o 13-calowym modelu Zenbook 13 UX325 oraz 14-calowym ZenBook 14 UX425, które doczekały się nie tylko odświeżenia komponentów, ale i nowego designu, który jeszcze bardziej zwiększa mobilność tych ultrabooków. Oba modele są niemal identyczne i różnią się tylko rozmiarem i wagą. Zenbook 13 UX325 waży bowiem jedynie 1,07 kg, a ZenBook 14 UX425 zaledwie 1,13 kg, oba mierzą zaś tylko 13 mm grubości, mówimy tu zatem o niezwykle kompaktowych i lekkich konstrukcjach, które z łatwością można ze sobą zabrać w podróż lub na spotkanie biznesowe. Tym bardziej, że ich obudowa wykonana jest z aluminium klasy militarnej, a urządzenia prezentują się niezwykle stylowo.    

Zenbook 13 UX325 waży jedynie 1,07 kg, a ZenBook 14 UX425 zaledwie 1,13 kg, oba mierzą zaś tylko 13 mm grubości.

ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

Co więcej, producent zadbał także o bardzo długi czas pracy na baterii, który wynosi nawet do 22 godzin na jednym ładowaniu, a to za sprawą dużej baterii o pojemności aż 67 Wh. Komputery nie potrzebują też specjalnych dedykowanych ładowarek, ponieważ ładowane są za pomocą standardowego portu USB typu C, co oznacza, że w razie konieczności możemy je podładować nawet za pomocą powerbanku. Dużą zasługę w zakresie długiego czasu pracy na baterii posiadać ma zastosowany tu energooszczędny wyświetlacz, który jest ponadto naprawdę jasny (do 450 nitów) i pochwalić może się aż 90% stosunkiem do obudowy. Pomimo faktu, że ramki wokół panelu są naprawdę smukłe, to jednak na górnej nie zabrakło kamerki internetowej z podczerwienią, dzięki czemu wspiera ona system Windows Hello do bezpiecznego logowania.  

ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

Jak na tak kompaktowe konstrukcje, nowe ZenBooki otrzymały pokaźną liczbę portów, poczynając od USB typu A, przez dwa USB typu C ze wsparciem dla Thunderbolt 3 i Power Delivery, po pełnowymiarowe HDMI i slot na kartę pamięci microSD. Czegoś jednak brakuje, a mianowicie złącza słuchawkowego minijack 3,5 mm, co ASUS tłumaczy brakiem miejsca. W zestawie otrzymamy jednak przejściówkę z USB typu C, a producent poleca też korzystanie ze słuchawek Bluetooth. Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, która rozciąga się od krawędzi do krawędzi, co dobrze pokazuje, że projektanci chcieli wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Touchpad z kolei posiada funkcję NumberPad, pozwalającą na wyświetlanie na jego powierzchni sekcji numerycznej, oferującą dwustopniowe podświetlenie.

ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

Tu przechodzimy do specyfikacji. Zdecydować będziemy mogli się w sumie na dwa różne warianty. Pierwszy z procesorem Intel 10. generacji (Ice Lake-U) do Core i7, do 32 GB pamięci RAM LPDDR4X o taktowaniu 3200 MHz i nawet 2 TB dyskiem SSD M.2 NVMe. Druga zakłada procesor Ryzen 4700U, do 16 GB pamięci RAM LPDDR4X o taktowaniu 3733 MHz i 1 TB dysk SSD M.2 NVMe. ASUS od samego początku mocno wspiera nowe APU AMD (Renoir), więc ich obecność w tym przypadku nie dziwi. Do sprzedaży trafią szara i biała wersja kolorystyczna, a premiera w zależności od regionu przewidziana jest na lipiec lub sierpień. Ceny na chwilę obecną są nieznane.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS prezentuje nowe wersje ZeBooka 13 i 14 z Intel Core lub AMD Ryzen

 0