ASUS przedstawia Radeona RX 6900 XT TUF Gaming OC. Autorskie wersje flagowego Radeona potwierdzone

ASUS przedstawia Radeona RX 6900 XT TUF Gaming OC. Autorskie wersje flagowego Radeona potwierdzone

ASUS zaprezentował kartę graficzną Radeon RX 6900 XT w wersji TUF Gaming, potwierdzając tym samym, że nowy flagowy model AMD, wbrew wcześniejszym sugestiom, będzie dostępny w autorskich wariantach od partnerów czerwonej ekipy. Grafika wyposażona została w trzy wentylatory oraz 2,9-slotowy cooler. Głównym założeniem modelu z serii TUF Gaming jest wytrzymałość oraz niezawodność, a nie design. Co więcej, minimalistyczny, industrialny wygląd ceniony jest przez wielu użytkowników, którzy wolą wydać więcej pieniędzy na efektywne chłodzenie, zamiast przepłacać za funkcje w stylu podświetlenie RGB czy wyświetlacz OLED. Zastosowany tu cooler wspiera technologię 0dB Fan, co oznacza pasywny tryb, w czasie którego wentylator jest wyłączany, jeśli temperatura GPU spadnie poniżej 55 ℃. Oznacza to, że podczas niskiego obciążenia komputera, karta nie powinna być w ogóle słyszalna.      

ASUS zaprezentował kartę graficzną Radeon RX 6900 XT w wersji TUF Gaming, potwierdzając, że nowy flagowy model AMD będzie dostępny w autorskich wariantach.

Dokładna specyfikacja Radeona RX 6900 XT w wersji TUF Gaming nie została jeszcze ujawniona, ale spodziewać można się częstotliwości taktowania GPU wykraczających poza referencyjną prędkość 2250 MHz. Model zaprezentowany przez ASUSa to bowiem TUF Gaming OC, co oznacza, że jest fabrycznie podkręcony przez producenta. Z renderów dowiadujemy się także, że karta posiada niestandardowy układ wyjść wideo, oferując konfigurację trzech portów DisplayPort 1.4 i pojedynczego HDMI 2.1, co oznacza, że nie uświadczymy tu USB typu C, otrzymując w zamian dodatkowy, trzeci DisplayPort. ASUS chwali się też w pełni metalową obudową, masywnym radiatorem i skrupulatnie dobranymi komponentami, które zapewnić mają wytrzymałość i wysoką wydajność karty.

ASUS Radeon RX 6900 XT TUF Gaming OC jest zasilany dodatkowym 8-pinowym złączem, co oznacza, że nie należy się tu spodziewać zmian w zakresie wymogów energetycznych względem referencyjnego modelu (warto przypomnieć, że AMD rekomenduje dla niego zasilacz o mocy aż 850 W). Cena zapewne będzie nieco wyższa niż 999 USD za bazowy model od AMD. Największym problemem będzie zapewne dostępność. Nie wiemy, ile kart ASUS przygotował na premierę. Nie wiemy nawet, czy AMD pozwoli swoim partnerom na sprzedaż autorskich wersji w dniu premiery Radeona RX 6900, czy też może, jak sugerowały niedawne doniesienia, wymusi na nich opóźnienie sprzedaży o tydzień albo i dłużej (wcześniej mówiło się o początku 2021 roku).     

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przedstawia Radeona RX 6900 XT TUF Gaming OC. Autorskie wersje flagowego Radeona potwierdzone

 0