ASUS ROG Phone 5 - smartfon może zawstydzić Wasze PC pod względem ilości RAM-u

ASUS ROG Phone 5 - smartfon może zawstydzić Wasze PC pod względem ilości RAM-u

Obecnym standardem pojemności RAM w gamingowych komputerach jest 16 GB i wygląda na to, że nowy smartfon ASUS ROG Phone 5 zawstydzi większość pecetowców w tym aspekcie. Po tym, jak do sieci wyciekła specyfikacja tego gamignowego telefonu, wskazująca na obecność 16 GB RAM na pokładzie, myśleliśmy, że jest to topowa konfiguracja pamięci, okazuje się jednak, że urządzenie w najmocniejszym wariancie otrzymać może aż 18 GB pamięci operacyjnej. Jeśli informacja ta się potwierdzi, ASUS ROG Phone 5 będzie pierwszym smartfonem oferującym tak dużo RAM. Pozostała specyfikacja telefonu pozostać ma bez zmian, co i tak oznacza najwydajniejsze podzespoły dostępne obecnie na rynku mobilnym. 

ASUS ROG Phone 5 w najmocniejszym wariancie może otrzymać aż 18 GB pamięci operacyjnej RAM.

Nowy model ROG Phone pojawił się w Geekbench 5 i to właśnie ten popularny benchmark pokazuje 18 GB pamięci RAM w specyfikacji telefonu. Zakładając, że okaże się to prawdą, będzie to pierwszy flagowy smartfon na świecie, który będzie miał aż tyle pamięci. Szczerze mówiąc, nawet 16 GB pamięci RAM wydaje się przesadą w przypadku smartfona, a zastosowanie 18 GB to zapewne jedynie zabieg marketingowy, żeby ASUS mógł się pochwalić największą ilością RAM-u na rynku. Oczywiście konsumenci, którzy zamierzają zakupić ROG Phone 5, powinni być świadomi, że implementacja większej liczby chipów pamięci zwiększy zużycie energii smartfona. Choć w tym przypadku, czas pracy urządzenia, wciąż może stanowić mocną stronę tego urządzenia, ponieważ pojemność baterii ROG Phone 5 wynosić ma aż 6000 mAh.

Z poprzednich przecieków wynika zaś, że ROG Phone 5 dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 888 wspomagany przez 8/16 (a wygląda na to, że również 18) GB RAM i 512 GB pamięci na dodatkowe dane. Do tego otrzymamy 6,78-calowy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Nie zabraknie też obsługi sieci 5G. Fani fotografii mogą liczyć na 64 MP aparat główny, a wspomnianą baterię o pojemności 6000 mAh można będzie szybko naładować ładowarką o mocy 65 W. ASUS potwierdził, że prezentacja, a zarazem premiera smartfona dla graczy ROG Phone 5, odbędzie się w przyszłym tygodniu, 10 marca, o godzinie 12:00 czasu europejskiego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Phone 5 - smartfon może zawstydzić Wasze PC pod względem ilości RAM-u

 0