ASUS ROG przeprasza za sytuację z kartami GeForce RTX 30 i obiecuje zwiększenie dostaw w listopadzie

ASUS ROG przeprasza za sytuację z kartami GeForce RTX 30 i obiecuje zwiększenie dostaw w listopadzie

Największym problemem pecetowców, którzy chcą zbudować swój nowy gamingowy komputer, wydaje się na chwilę obecną dostępność kluczowych podzespołów. Mowa tu w szczególności o najnowszych kartach graficznych NVIDII, ponieważ nawet jeśli posiadamy stosowny budżet na ich zakup, to dokonanie tego będzie graniczyć z cudem, przynajmniej o ile nie chcemy przepłacać spekulantom, którzy odsprzedają swoje modele po mocno zawyżonych cenach. Wydaje się, że zainteresowanie serią GeForce RTX 30 mocno przerosło oczekiwania Zielonych, a gracze najwyraźniej byli bardzo spragnieni nowych high-endowych modeli. Co więcej, karty te okazały się spełniać większość oczekiwań, a nawet je przebić w wielu przypadkach. Podaż tych grafik jest jednak tak bardzo ograniczona, że do sprawy postanowił odnieść się brytyjski oddział ASUS ROG, który przeprosił wszystkich fanów i potencjalnych klientów za taki stan rzeczy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. 

Brytyjski oddział ASUS ROG, który przeprosił wszystkich fanów i potencjalnych klientów za dostępność kart graficznych GeForce RTX 30 i obiecał poprawę.

ASUS ROG przeprasza za sytuację z kartami GeForce RTX 30 i obiecuje zwiększenie dostaw w listopadzie

W wydanym oświadczeniu firma podkreśla, że rozumie, iż „zapotrzebowanie na nowe karty graficzne z serii 30 może powodować frustrację u wielu osób”. Nie da się ukryć, że premiera w tym przypadku była po prostu katastrofą, gdyż spekulanci i boty praktycznie natychmiast wykupiły wszystkie karty w sklepach, które następnie błyskawicznie pojawiły się na eBayu w mocno zawyżonych cenach. Co więcej, obecnie, dwa miesiące po debiucie rynkowym, kart wciąż nie ma na sklepowych półkach. Na szczęście komunikat ASUSa zawiera także dobre wieści, ponieważ producent twierdzi, że spodziewa się wzrostu dostaw jeszcze w listopadzie, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Oczekiwać można jednak, że dostawy zwiększone zostaną globalnie, również w naszym kraju. Nie spodziewajcie się jednak nagłej poprawy sytuacji, gdyż jak zdradził sam prezen NVIDII, Jensen Huang, Zieloni spodziewają się problemów z dostępnością do końca bieżącego roku.   

ASUS stwierdził, że modele TUF i ROG w ramach serii GeForce RTX 30 znajdują się w ciągłej produkcji i wysyłane są najszybciej jak to możliwe. Fani NVIDII muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście zawsze można też zmienić drużynę na Czerwoną, ponieważ już 18 listopada, czyli za dwa dni, na rynku zadebiutują nowe Radeony z serii RX 6000, które bazują na architekturze RDNA 2. Te przyniosą high-endowe GPU, które rzucić mają rękawicę kartom Ampere i będą pierwszymi kartami AMD z obsługą ray tracingu. Nie ma jednak gwarancji, że dostępność nowych Radenów będzie wyglądać lepiej niż GeForce’ów. Pytanie również, jak wyglądać będzie ich wydajność na tle rywali w niezależnych testach. Tego dowiecie się m.in. z naszych recenzji.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG przeprasza za sytuację z kartami GeForce RTX 30 i obiecuje zwiększenie dostaw w listopadzie

 0