ASUS również rozszerza gwarancję na 3 lata dla OLED-ów. Na razie jednak tylko dla ROG PG32UCDM

ASUS również rozszerza gwarancję na 3 lata dla OLED-ów. Na razie jednak tylko dla ROG PG32UCDM

W tym tygodniu pisaliśmy już, że MSI postanowiło przebić swojego bezpośredniego rywala, oferując dłuższą gwarancję na wypalanie monitorów OLED od ASUSa, ale ten zdecydował się właśnie na odpowiedź.

Niedawno firma MSI ogłosiła, że ​​w najnowszej linii gamingowych monitorów OLED zaoferuje 3-letnią gwarancję na problemy związane z wypaleniem obrazu, co jest typową przypadłością tego typu matryc. Nastąpiło to zaraz po doniesieniu, że ASUS wprowadza 2-letnią gwarancję na całą serię produktów ROG OLED. Tym samym ASUS nie miał innego wyjścia, jak tylko odpowiedzieć na ruch MSI, przedłużając swoją gwarancję do 3 lat, co szybko odnotował portal VideoCardz. Sytuacja ta świetnie pokazuje, jak istotna i korzystna dla konsumentów jest realna konkurencja na rynku. 

Co warto podkreślić w tym przypadku, tylko jeden monitor z obecnej oferty 5 modeli OLED otrzymał 3-letnią gwarancję.

Co warto jednak podkreślić w tym przypadku, tylko jeden monitor z obecnej oferty 5 modeli OLED otrzymał 3-letnią gwarancję. Nie jest jasne, czy wydłużona gwarancja będzie obowiązywać później w przypadku kolejnych monitorów ASUSa, ale po cichu na to liczymy. Nowa gwarancja dotyczy ROG PG32UCDM, czyli monitora z najwyższej półki, jednego z najdroższych w dotychczasowej historii monitorów ASUS. Monitor nie jest jeszcze dostępny, ale strony zamówień w przedsprzedaży pokazują już cenę 1500 euro, co w Polsce powinno przełożyć się na ok. 6500 zł. 

oled

ROG PG32UCDM to 32-calowy monitor 4K QD-OLED z częstotliwością odświeżania 240 Hz. Posiada certyfikat DisplayHDR 400 True Black i zapewnia 99% pokrycia kolorów DCI-P3. ASUS pracuje również nad wariantem tego monitora o nazwie PG32UCDP, który obsługuje tryb dual-Hz (4K 240 Hz/1080p 480 Hz). Tego nie można jeszcze znaleźć na oficjalnej stronie producenta, dlatego nie są dostępne żadne szczegóły na temat jego gwarancji, ale spodziewamy się, że również będzie ona 3-letnia.

 

To zdecydowanie krok w dobrym kierunku, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby ta dłuższa gwarancja obejmowała także inne modele OLED. ASUS nie udostępnił jeszcze wszystkich szczegółów gwarancji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS również rozszerza gwarancję na 3 lata dla OLED-ów. Na razie jednak tylko dla ROG PG32UCDM

 0