ASUS daje 2 lata gwarancji na wypalanie monitorów OLED. MSI postanowiło przebić rywala

ASUS daje 2 lata gwarancji na wypalanie monitorów OLED. MSI postanowiło przebić rywala

Przedwczoraj wyszło na jaw, że ASUS przedłużył gwarancję na monitory OLED, oferując po raz pierwszy 2-letnią ochronę przed wypalaniem obrazu. Nie wiemy, czy to zbieg okoliczności, czy też MSI wykorzystało okazję, ale wczoraj ogłosiło, że jego monitory OLED będą objęte nową 3-letnią gwarancją na wypalenie. Czekamy zatem na ruch kolejnych graczy w tym zakresie. 

MSI jasno i zwięźle opisuje trudną sytuację nabywców monitorów OLED. „Chociaż panele OLED stały się preferowanym wyborem w przypadku gier z najwyższej półki, wypalanie OLED-ów niezmiennie stanowi poważny problem dla wszystkich użytkowników” – czytamy na blogu producenta. Zresztą nasi czytelnicy również podnoszą ten temat przy recenzjach monitorów z tego typu panelami. 

MSI ogłosiło, że jego monitory OLED będą objęte nową 3-letnią gwarancją na wypalenie obrazu.

msi

Rozwiązanie, o którym wspomina MSI, nie polega tylko na większym zaufaniu do najnowszych paneli OLED i tym samym wydłużeniu gwarancji wypalenia OLED do trzech lat. MSI stosuje także technologię nazwaną „MSI OLED Care 2.0”. Dlatego nowe rozszerzone gwarancje dotyczą monitorów współpracujących z tą techniką, a konkretnie są to modele:

  • MAG 271QPX QD-OLED
  • MAG 321UPX QD-OLED
  • MAG 341CQP QD-OLED
  • MPG 271QRX QD-OLED
  • MPG 321URX QD-OLED
  • MPG 491CQP QD-OLED
  • MEG 342C QD-OLED

Co ciekawe, MSI po raz pierwszy szczegółowo opisało swoją technologię MSI OLED Care w marcu ubiegłego roku, jednak dopiero teraz zdecydowało się na przedłużenie gwarancji. Być może miało wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę sprawdzić, jak dobrze w praktyce chroni ona monitory OLED przed wypaleniem. Warto jednak przypomnieć, że w grudniu pisaliśmy, iż testy RTINGS wypalenia wyświetlaczy OLED potwierdziły, że wszystkie monitory testowane przez tę redakcję przez dziesięć miesięcy, gdzie chodziły 24 godziny na dobę siedem dni w tygodni, wyświetlając telewizję informacyjną CNN 24, są podatne na wypalenie. Jednak tego typu testy odpowiadają w przybliżeniu czterem latom i dwóm miesiącom rzeczywistego użytkowania.

MSI OLED Care 2.0 działa bardzo podobnie do technologii stosowanych przez innych producentów monitorów i telewizorów. Zasadniczo technologia ta łączy techniki, takie jak przesunięcie pikseli i regulacja luminancji pikseli (gdy monitor jest włączony) oraz odświeżanie pikseli (gdy monitor jest w trybie gotowości). MSI twierdzi, że OLED Care 2.0 potrafi wykryć potencjalne elementy wyświetlacza powodujące wypalenie, takie jak logo na ekranie, paski zadań interfejsu użytkownika i granice odtwarzania multimediów – redukując luminancję w tych obszarach, aby zmniejszyć potencjał wypalenia. Ponadto funkcja wykrywania statycznego ekranu może przyciemnić cały wyświetlacz, jeśli uzna, że ​​użytkownik odszedł od monitora (ustawienia w menu OSD).

asus

My możemy się tylko cieszyć z rozszerzenia gwarancji na wypalenie diod OLED, ponieważ ten typ paneli wyświetlacza sprawdza się najlepiej w gamingowych zastosowaniach czy filmach. Mamy również nadzieję, że inni producenci wkrótce pójdą tą drogą. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS daje 2 lata gwarancji na wypalanie monitorów OLED. MSI postanowiło przebić rywala

 0