Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

Asus pochwalił się, że jego nowe gamingowe monitory z serii ROG Swift OLED, które po raz pierwszy zaprezentowano na targach CES 2022, są już dostępne w sprzedaży. Mowa tu o dwóch modelach: 42-calowym ROG Swift OLED PG42UQ oraz 48-calowym ROG Swift OLED PG48UQ. 

Producent zapewnia, że w obu przypadkach otrzymujemy monitor z płaskim ekranem 4K z najnowszą technologią OLED, niestandardowym radiatorem zapewniającym dłuższą żywotność i wydajność, doskonałymi parametrami kolorów, kontrastu i jasności, a także wysokimi częstotliwościami odświeżania i niskimi czasem reakcji, co powinno zadowolić graczy. Warto podkreślić, że nie wszystkie panele OLED są tworzone jednakowo, a Asus ROG podkreśla, że ​​jego ekrany OLED 4K wykorzystują najnowszą dostępną technologię, aby uzyskać większą wydajność i jaśniejsze obrazy. Co więcej, te wyświetlacze wykorzystują „układ subpikselowy, który zapewnia ekstremalny poziom szczegółowości i wyraźnie zdefiniowany tekst, aby poprawić wrażenia podczas oglądania”.

Asus pochwalił się, że jego nowe gamingowe monitory z serii ROG Swift OLED.

Urządzenia do gier charakteryzują się zazwyczaj wysoką wydajnością, a w przypadku monitorów oznacza to wysokie częstotliwości odświeżania i krótki czas reakcji. Te modele Asusa są kompatybilne z G-Sync i oferują częstotliwość odświeżania do 138 Hz po podkręceniu i czasy reakcji na poziomie zaledwie 0,1 ms (GtG). Niestety, tak szybkie działanie powoduje, że obwody sterownika generują ciepło, więc aby przedłużyć żywotność tych monitorów, Asus musiał skorzystać z autorskich radiatorów. 

Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

Niektóre gamingowe monitory wydają się koncentrować na szybkości panelu, zapominając o jakości obrazu, ale wydaje się, że w tym przypadku tak nie jest. Oprócz mocnego kontrastu, który jest typową zaletą technologii OLED, monitory te zapewniają 98% pokrycie gamutu kolorów DCI-P3 i średni błąd Delta E<2.  Ponadto te prawdziwie 10-bitowe kolorowe panele obsługują również HDR10.

Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

Asus zdecydował się zrezygnować z typowego błyszczącego wykończenia, które często widzimy w przypadku paneli OLED i wybrać „specjalną antyodblaskową powłokę z mikroteksturą”. Tego typu powłoka zmniejsza odbicia, ale niektórzy ludzie nie lubią szarzenia, jakie tworzy ten rodzaj wykończenia.

Biorąc pod uwagę, że są to high-endowe monitory do gier, znajdziemy tu nie tylko DisplayPort 1.4, ale też dwa porty HDMI 2.1 o przepustowości 48 Gb/s oraz dwa porty HDMI 2.0, a także koncentrator USB i gniazdo statywu na szczycie monitora. Zarówno 42-, jak i 48-calowe konstrukcje, mają również wbudowane głośniki firmy Harman Kardon o konfiguracji 2.1 z dwoma 10-watowymi głośnikami z przodu oraz 15-watowym głośnikiem niskotonowym.

Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

Nie znamy jeszcze europejskich cen tych modeli, ale 42-calowa wersja jest sprzedawana w Tajwanie za równowartość 1299 USD i spodziewamy się, że 48-calowy model będzie kosztował około 1499 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus rozszerza ofertę o dwa nowe gamingowe monitory OLEDz serii ROG Swift

 0