Asus TUF X299 Mark 2 - kolejna płyta z wysokiej półki dla Core X

Asus TUF X299 Mark 2 - kolejna płyta z wysokiej półki dla Core X

Asus wprowadził na rynek swoją drugą płytę na podstawkę LGA2066 z serii TUF (The Ultimate Force), którą nazwano po prostu TUF X299 Mark 2. Po raz pierwszy konstrukcję zaprezentowano na tegorocznych targach Computex i już wtedy było wiadomo, że płyta ta jest uboższym krewnym TUF X299 Mark 1, w którym brakuje masywnej zabudowy i choćby takich dodatków jak wsporniki podtrzymujące ciężkie karty graficzne. Jeśli pominąć jednak te dodatki, to użyte w konstrukcji komponenty sprawiają, że produkt zasługuje na TUF w nazwie.

Zbudowana w formacie ATX płyta pobiera prąd z wtyczek 24-pin ATX, 8-pin EPS oraz 4-pin ATX. Za zasilanie procesora odpowiada 8 fazowa sekcja zbudowana z trwałych, wysoko-prądowych dławików i MOSFET'ów i mająca według producenta zapewnić stabilność nawet po wysokim OC. Na PCB umieszczono osiem slotów DDR4, w których można obsadzić do 128 GB. Maksymalne taktowanie pamięci to  4133 MHz. Oprócz tego na laminacie znalazły swoje miejsce 3 złącza PCE-e 3.0 x16, pojedyncze 3.0 x4 oraz 2 sztuki 3.0 x1, co w przypadku posiadania procesora z 44 liniamii PCI-e pozwala na tworzenie konfiguracji  x16/x16/x8.

Asus TUF X299 Mark 2 to wizualnie okrojona wersja Mark 2, z której zdjęto plastikowe maskownice. W niektórych przypadkach taki zabieg może odnieść jednak pozytywne rezultaty i mimo (subiektywnie) gorszego wyglądu, poprawia się obieg powietrza i chłodzenie elementów na PCB.

Płyta posiada dwa porty M.2, z których jeden jest położony wertykalnie oraz 6 portów SATA 6Gb/s. Na tylnym panelu znalazły się dwa porty USB 3.1 typ A, cztery porty USB 3.0 oraz cztery USB 2.0. Do tego komplet wyjść audio oraz złącza PS/2. Oprócz tego pojedyncze gniazdo LAN napędzane przez układ Intel i219-V. Na przód obudowy można wyprowadzić o dwa porty USB 2.0 i cztery USB 3.1. Dźwięk to 8 kanałowy układ Realtek ALC1220A ze wzmacniaczem słuchawkowym, a w torze audio wykorzystano wysokiej klasy kondensatory elektrolityczne. Nie zapomniano o osobach lubujących się w podświetlaniu zestawu PC, także i ta płyta ma wbudowane diod LED i wspiera Aura Sync.

Płyta TUF X299 Mark 2 jest objęta 5 letnią gwarancją producenta, a cenę ustalono na 250 dolarów.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus TUF X299 Mark 2 - kolejna płyta z wysokiej półki dla Core X

 0