ASUS wprowadzi komputer ROG NUC, czyli niewielkiego peceta z gamingowym charakterem

ASUS wprowadzi komputer ROG NUC, czyli niewielkiego peceta z gamingowym charakterem

Jeszcze w lipcu 2023 roku w sieci krążyły pierwsze doniesienia jakoby ASUS miał pracować nad gamingową serią komputerów NUC w ramach marki Republic Of Gamers. Teraz, na niedługo przed targami CES, dostaliśmy od ASUS-a zapowiedzieć, że firma faktycznie zamierza wprowadzić niewielkiego peceta NUC dla graczy.

ROG NUC zapowiedziany

Komputery NUC były i pewnie nadal są kojarzone z firmą Intel, która jeszcze nie tak dawno faktycznie za nie odpowiadała. Sytuacja zmieniła się w lipcu 2023 roku, kiedy to Intel postanowił zrezygnować z serii NUC przekazując ją firmie ASUS. Od tego momentu to właśnie ASUS ma zgodę na produkcję, sprzedaż i rozwój komputerów NUC i teraz zamierza wykorzystać te możliwości. Na swoim profilu w serwisie X, ASUS zapowiedział zbliżające się ujawnienie pierwszego na świecie systemu ROG NUC. Chyba nikogo nie dziwi, że sprzęt będzie pokazany w trakcie targów CES 2024, które rozpoczną się już za 3 dni.

Na swoim profilu w serwisie X, ASUS zapowiedział zbliżające się ujawnienie pierwszego na świecie systemu ROG NUC.

Obecnie mówi się tylko o jednym modelu, jednak niewykluczone, że producent przygotował także kilka innych konfiguracji. Sam zwiastun nie dostarcza zbyt wielu szczegółów. ASUS zapowiedział jedynie, że sprzęt będzie "kompaktowy i wydajny". W materiale wideo pojawiło się też kilka ujęć prezentujących zewnętrzny wygląd ROG NUC. Wygląda na to, że ASUS także i tutaj nie zrezygnował z podświetlenia RGB w postaci logo serii Republic Of Gamers.

Na tę chwilę niestety nie wiemy jakie podzespoły znajdą się wewnątrz ROG NUC. Całość zostanie zamknięta w niewielkiej obudowie, więc raczej nie ma co liczyć na topową kartę graficzną. Wewnątrz znajdzie się raczej coś, co zaoferuje odpowiednio wysoką wydajność w grach nie pobierając przy tym zbyt dużo mocy. Warto  dodać, że w ofercie marki ASUS ROG znajduje się już niewielkich rozmiarów komputer G22CH z procesorem Intel Core i9-14900KF oraz kartą graficzną GeForce RTX 4070. Zdaje się jednak, że nadchodzący ROG NUC będzie miał jeszcze mniejsze wymiary, przez co umieszczenie tej klasy podzespołów mogło nie być możliwe.

Targi CES rozpoczną się we wtorek, więc być może tak samo jak w przypadku nadchodzącego handhelda od MSI, również na temat ROG NUC udostępnione zostaną jakieś przedpremierowe przecieki. Pozostało zatem cierpliwie czekać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS wprowadzi komputer ROG NUC, czyli niewielkiego peceta z gamingowym charakterem

 0