Znamy specyfikację oraz wygląd handhelda od MSI. Na pokładzie m.in. Core Ultra 7

Znamy specyfikację oraz wygląd handhelda od MSI. Na pokładzie m.in. Core Ultra 7

Po wczorajszej zapowiedzi handhelda od MSI wiedzieliśmy już, że na poznanie szczegółów nie będziemy musieli długo czekać. Konsola ma być ujawniona już w trakcie zbliżających się targów CES 2024. Teraz, na 4 dni przed rozpoczęciem tego wydarzenia, do sieci wyciekła specyfikacja mobilnej konsoli do gier od MSI.

MSI CLAW z Intel Core Ultra 7 na pokładzie

W krótkiej zapowiedzi swojego nadchodzącego handhelda, MSI nie zdradziło ani jego nazwy, ani tym bardziej specyfikacji. Zrobiły to przecieki. Jak z nich wynika, producent postanowił nazwać to urządzeń CLAW, czyli z angielskiego pazur. Wiemy również, co znajduje się wewnątrz tej przenośnej konsoli dla graczy. Okazuje się bowiem, że sprzęt został dodany do bazy popularnego testu Geekbench i to jeszcze 25 grudnia. Nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi zapewne dlatego, że o MSI CLAW dowiedzieliśmy się zaledwie wczoraj.

Według danych zarejestrowanych przez Geekbench, sercem urządzenia będzie przedstawiciel rodziny Meteor Lake, a konkretniej chip Intel Core Ultra 7 155H.

Według danych zarejestrowanych przez Geekbench, sercem urządzenia będzie przedstawiciel rodziny Meteor Lake, a konkretniej chip Intel Core Ultra 7 155H. To 16-rdzeniowa i 22-wątkowa jednostka, którą buduje 6 rdzeni wydajnościowych (P-Core), 8 energooszczędnych (E-Core) oraz 2 o niskim poborze mocy (LP-Core). Maksymalny zarejestrowany zegar tego CPU wynosi 4,8 GHz. Wyniki dla procesora to 2403 i 11543 punktów kolejno w teście jednordzeniowym oraz wielordzeniowym.

iGPU oraz pamięć RAM

Sprzęt przeznaczony dla graczy nie może obyć się bez odpowiednio wydajnego układu graficznego. W tym przypadku jest nim nowa wersja Iris Xe Graphics z 8 rdzeniami Xe oraz taktowaniem sięgającym w boost 2,25 GHz. Warto dodać, że 14 grudnia, czyli w dzień premiery procesorów Meteor Lake sprawdziliśmy wydajność modelu Intel Core Ultra 7 155H oraz jego iGPU. Nawet przy nie najnowszej wersji sterowników integra od Intela była w stanie w niektórych grach oferować wydajność zbliżoną do poziomu Radeona 680M czy nawet 780M. A przypomnijmy, że to właśnie Radeon 780M znajduje się na pokładzie chipu Ryzen Z1 Extreme, który ASUS wykorzystuje w mocniejszej wersji swojej konsoli ROG Ally, a Lenovo w swoim handheldzie o nazwie Legion Go.

MSI CLAW - wydajność
MSI CLAW - specyfikacja

Geekbench zdradził również spory atut MSI CLAW, jakim będzie wersja z 32 GB pamięci RAM. To aż dwukrotnie więcej niż u konkurencji w postaci Legion Go, ROG Ally oraz Steam Decka. Na tę chwilę nie wiadomo jednak czy w sprzęcie od MSI będą kości LPDDR5, czy LPDDR5X, choć bardziej prawdopodobna wydaje się ta druga opcja. Jak już zostało wspomniane, na oficjalne przedstawienie MSI CLAW poczekamy jeszcze tylko kilka dni. Miejmy nadzieję, że producent poda także ceny oraz datę rynkowej premiery.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy specyfikację oraz wygląd handhelda od MSI. Na pokładzie m.in. Core Ultra 7

 0