ASUS zapowiada nowy monitor 8K typu Mini LED - 1200 nitów i 4096 stref podświetlenia

ASUS zapowiada nowy monitor 8K typu Mini LED -  1200 nitów i 4096 stref podświetlenia

ASUS zaprezentował zupełnie nowy monitor 8K i jak zapewne się domyślacie, nie jest to produkt skierowany do graczy, ale do profesjonalistów, którzy są w stanie zrobić lepszy użytek z tak wysokiej rozdzielczości. 

ASUS ProArt PA32KCX jest pierwszym na świecie profesjonalnym monitorem 8K z technologią Mini LED, dzięki której panel może wyświetlać poziomy czerni zbliżone do OLED. Sprzęt pochwalić może się 32-calową matrycą i oferuje 10-bitową paletę kolorów oraz wbudowaną funkcję samokalibracji. Maksymalna jasność wyświetlacza wynosi 1200 nitów. Ceny nie ogłoszono, ale można się spodziewać, że będzie sięgać tysięcy dolarów.

ASUS zaprezentował zupełnie nowy monitor 8K i jak zapewne się domyślacie, nie jest to produkt skierowany do graczy, ale do profesjonalistów.

Specyfikacja monitora obejmuje panel o rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli (275 PPI), który pokrywa 97% gamutu DCI-P3 klasy kinowej. Monitor jest wyposażony w technologię kalibracji sprzętowej Asus ProArt, która zapewnia optymalizację dokładności kolorów i zapisywanie profili kolorów. Kalibrację można przeprowadzić ręcznie lub automatycznie za pomocą samego wyświetlacza. Monitor jest także wyposażony we wbudowany kolorymetr, który ułatwia sprawdzanie i utrzymywanie dokładności kolorów monitora podczas długotrwałego użytkowania.

asus

Dzięki technologii Mini LED, PA32KCX jest wyposażony w aż 4096 stref podświetlenia. Zgodność z HDR obejmuje wiele formatów HDR, w tym HLG i HDR10, umożliwiając twórcom sprawdzanie treści HDR na różnych wyświetlaczach docelowych.

PA32KCX oferuje również wszystkie technologie poprawiające komfort oczu, w tym warstwy przeciwodblaskowe, technologię o niskim współczynniku odbicia i technologię Eye-Care+ (która obejmuje podświetlenie pozbawione migotania). Wszystkie te technologie mają na celu zmniejszenie zmęczenia oczu i poprawę poziomu komfortu podczas długich sesji pracy (lub zabawy).

PA32KCX jest wyposażony w wejścia wideo DisplayPort 2.1 i HDMI 2.1, a także dwa porty Thunderbolt 4 USB Type-C obsługujące do 96 W mocy - idealne do obsługi nowego wyświetlacza ProArt z laptopami, które wspierają ten interfejs.

Na papierze PA32KCX jawi się jako idealny sprzęt dla profesjonalistów. Wciąż czekamy jednak na potwierdzenie ceny tego modelu i mamy nadzieję, że ASUS nie przesadzi z tym aspektem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS zapowiada nowy monitor 8K typu Mini LED - 1200 nitów i 4096 stref podświetlenia

 0