ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

ASUS postanowił rozszerzyć dotychczasową listę produktów peryferyjnych wchodzących w skład serii TUF Gaming. W katalogu nie mogło zabraknąć najważniejszych dla graczy rozwiązań, czyli myszki oraz klawiatury.

Chociaż wszystko zaczęło się od płyt głównych, rodzina TUF rozszerza się na urządzenia peryferyjne, jak również pozostałe komponenty, które wyróżniają się tym samym stylem – dzięki czemu teraz jeszcze łatwiej jest złożyć gamingowy system o spójnym wyglądzie. Najnowsze produkty to m.in. mysz gamingowa TUF M5, klawiatura K5, zestaw słuchawkowy H5, obudowa GT501, a także cała gama komponentów wyprodukowanych przez partnerów współpracujących w ramach TUF Gaming Alliance. Celem zespołu TUF Gaming jest ułatwienie składania systemu poprzez usunięcie niedogodności z całego procesu samodzielnego budowania komputera gamingowego. Ta linia produktów została zaprojektowana z myślą o graczach wymagających stabilności i wydajności w rozsądnej cenie i koncentruje się na zapewnianiu wytrzymałego sprzętu dla graczy, który wytrzyma trudy intensywnej rozgrywki, a w przyszłości wciąż będzie w stanie zapewnić wymaganą niezawodność. Nowe urządzenia peryferyjne TUF Gaming będą dostępne w Polsce od 3 kwartału 2018 r.

Mysz TUF Gaming M5

ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

Myszy, to jedna z grup urządzeń najbardziej podatnych na fizyczne zużycie materiału i uszkodzenia. Dlatego TUF Gaming M5 pokryto wytrzymałą farbą, która bez przetrwa intensywne użytkowanie. Przełączniki Omron pod przyciskami lewym i prawym również są gotowe do długotrwałego używania. Ich wytrzymałość oceniono na 50 milionów kliknięć, co zapewnia niezawodność oraz responsywność wprowadzania poleceń przez wiele lat regularnej rozgrywki – nawet w grach MOBA, które wymagają bardzo intensywnego klikania. Wszystkie przyciski bez problemu zaprogramujemy do wykonywania określonych funkcji lub sekwencji makro za pomocą naszego oprogramowania Armoury II zapisującego ustawienia dla maksymalnie trzech profili, bezpośrednio w wewnętrznej pamięci myszy (tym samym są one dostępne podczas gry na dowolnym komputerze). Czujnik optyczny PAW3327 od firmy Pixart śledzi ruch na poziomie czułości do 6200 DPI, co zapewnia więcej niż wystarczającą czułość dla większości graczy, a nawet dla profesjonalnych zawodników. Funkcja ASUS Aura Sync dodaje konfigurowalne akcenty świetlne, które można łatwo dopasować do pozostałych elementów systemu, zapewniając sobie w ten sposób ostatni brakujący element na liście niezbędnego wyposażenia.

Klawiatura TUF Gaming K5

ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

Klawiatury również są narażone na ogromne obciążenia, w tym np. na rozlanie napoju. TUF Gaming K5 nie boi się jednak niewielkiej ilości cieczy. Jej odporna na wodę obudowa wytrzymuje nawet 60 ml płynu, dzięki czemu rozlanie płynów nie zrujnuje graczowi całego wieczoru. Nasadki klawiszy są również pokryte trzema warstwami farby – o jedną więcej niż w przypadku typowych klawiatur, co znacznie zwiększa ich trwałość w codziennym użytkowaniu. Pod każdą nasadką znajdują się przełączniki typu Mech-Brane (mechaniczne-membranowe), w których zastosowano specjalny typ membrany, w celu zapewnienia wrażenia podobnego do używania w pełni mechanicznej urządzenia. Podświetlenie Aura Sync w pięciu strefach klawiszy udostępnia graczom całą gamę personalizowanych kolorów i efektów świetlnych, które można łatwo zsynchronizować z oświetleniem myszy M5. Podobnie jak w przypadku myszy M5, oprogramowanie Armoury II pozwala na dostosowanie funkcjonowania tej klawiatury poprzez tworzenie spersonalizowanych sekwencji makro oraz zapisywanie ich w zintegrowanej pamięci.

Zestaw słuchawkowy TUF Gaming H5

ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

TUF Gaming H5 stworzono z myślą o wytrzymałości, stylu, a także komforcie użytkowania. Pałąk wykonany ze stali nierdzewnej oferuje odpowiednią wytrzymałość w najważniejszych strefach, zapewniając jednocześnie temu zestawowi wygląd sprzętu klasy premium. Lekka konstrukcja jest bardzo komfortowa podczas dłuższych sesji gamingowych. Każda poduszka nauszna zawiera 50 milimetrowy przetwornik Essence, który jest wspomagany hermetycznie zamkniętą komorą dla poprawienia jakości dźwięku. Z lewej strony wystaje wyjmowany wysięgnik z mikrofonem analogowym umożliwiającym czatowanie ze swoją drużyną podczas rozgrywki. Dla pełnego zanurzenia w świecie gry, zintegrowany adapter USB umożliwia wykorzystanie wirtualnego dźwięku przestrzennego, który przeniesie gracza w sam środek akcji.

Obudowa TUF Gaming GT501

ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

Podczas gdy urządzenia peryferyjne TUF Gaming emanują stylem inspirowanym tematyką wojskową, obudowa GT501 oferuje stylistykę zbrojowni i stanowi idealne tło dla komponentów. Wytrzymała stal jest dominującym elementem konstrukcji, a plastikowe elementy zastosowano jedynie w gniazdach panelu przedniego oraz na podstawie przedniej ściany obudowy. Szyba wykonana z przyciemnionego hartowanego szkła zapewnia stacji bojowej naprawdę dyskretną stylistykę oddziałów specjalnych, natomiast bawełniane uchwyty ogromnie ułatwiają przenoszenie komputera na imprezy typu LAN party. Ponieważ śruby do montażu, które utrzymują szybę w pozycji, czasem mogą być fabrycznie zbyt mocno dokręcone, obudowa jest dostarczana z pomocną plakietką TUF Gaming, która oprócz świetnego wyglądu pełni również funkcję śrubokręta.

Zastosowana stylistyka powinna przypaść do gustu większości osób

Po otwarciu obudowy użytkownik ma zapewnione bogate opcje rozmieszczenia kabli oraz 30 milimetrowy otwór za płytą główną – do łatwego uporządkowania kabli wewnątrz obudowy. Dostępna jest nawet przestrzeń na przejrzyste rozmieszczenie taśm RGB. Wydajne chłodzenie jest jednym z najważniejszych czynników służących utrzymaniu szczytowej wydajności gamingowej, dlatego obudowa GT501 posiada mnóstwo miejsca na wentylatory oraz radiatory. Jest ona fabrycznie wyposażona w trzy wentylatory PWM 140 mm o wysokim przepływie powietrza, które idealnie współpracują z inteligentnym sterowaniem układem chłodzenia oferowanym przez płyty główne z serii TUF Gaming. Dostępne są dodatkowe uchwyty na trzy wentylatory na górze obudowy oraz trzy kolejne z przodu – przy czym obie strefy obsługują radiatory z dwoma wentylatorami, o długości 280 mm oraz radiatory z trzema wentylatorami, o maksymalnej długości 360 mm. Wyjmowane filtry przeciwpyłowe na panelach spodnim, przednim i górnym zapobiegają zasysaniu kurzu i innych nieczystości do wnętrza obudowy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS zaprezentował nowe produkty z serii TUF GAMING

 0