ASUS zaprzecza plotkom o rezygnacji ze smartfonów Zenfone

ASUS zaprzecza plotkom o rezygnacji ze smartfonów Zenfone

W ostatnich dniach w sieci pojawiła się plotka, że ASUS zaprzestanie wypuszczania smartfonów Zenfone i Zenfone 10 będzie ostatnim modelem z tej serii. Producent postanowił szybko uciąć spekulacje i wydał oświadczenie, w którym zaprzecza tym doniesieniom.

ASUS odnosi się do plotek

Firma wydała swoje oświadczenie (poniżej), w którym stwierdziła, że ​​klienci powinni wyczekiwać kolejnych modeli ZenFonów, które pojawią się w przyszłym roku. Zakładając, że Zenfone 11 będzie oficjalną nazwą kolejnego flagowca, oczekiwać można, że będzie on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Firma wydała swoje oświadczenie, w którym zapewniła, że ​​klienci powinni wyczekiwać kolejnych modeli ZenFonów.

„Chcielibyśmy odpowiedzieć na plotkę, że ASUS Zenfone 10 będzie ostatnią generacją tej serii, a linia produktów ASUS Zenfone zostanie zamknięta. Nie jest to prawda. Będziemy kontynuować nasze dwie główne linie produktów telefonów, ROG Phone i Zenfone. ASUS jest mocno zaangażowany w swoją działalność związaną ze smartfonami i oddany klientom... Wyczekujcie naszych ofert produktów na rok 2024”.

Test i recenzja ASUS Zenfone 10. Poprzednio było niemal idealnie, a teraz?

Zenfone 10

Zenfone 10 to obecny flagowy model ASUSa i niedawno mieliśmy okazję recenzować ten sprzęt, oferujący procesor Snapdragon 8 Gen 2, dużą ilość pamięci wewnętrznej, pamięć RAM i przejrzysty interfejs o nazwie ZenUI. Telefon uzyskał od nas dobrą ocenę, chociaż Karolina wskazała, że „ASUS zdecydował się w tym roku na bardziej zapobiegawcze podejście do serii Zenfone, w efekcie czego na pierwszy rzut oka trudno odnotować tu większe zmiany w stosunku do poprzednika”.

Aktualizacje

Jednym z największych problemów Zenfone'ów jest wsparcie. ASUS zapewnia tylko dwa lata corocznych dużych aktualizacji systemu, kiedy konkurenci zapewniają często cztery lata takiego wsparcia. Z drugiej strony flagowce ASUSa są wyraźnie tańsze niż np. Samsunga, Apple czy Sony.  Ostatnie plotki sugerowały, że ​​tajwański producent nie zarobił na żadnym modelu Zenfone, co może być powodem, dla którego w dalszym ciągu ogranicza aktualizacje oprogramowania do dwóch lat, zamiast dopasowywać się do praktyk rywali. Tak czy inaczej, cieszymy się, że ASUS się nie poddaje i nadal będzie rzucać wyzwanie gigantom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS zaprzecza plotkom o rezygnacji ze smartfonów Zenfone

 0