ASUS zdradza wydajność ROG Phone 8 Pro. Jest nawet lepiej niż we flagowym iPhonie

ASUS zdradza wydajność ROG Phone 8 Pro. Jest nawet lepiej niż we flagowym iPhonie

ASUS postanowił pochwalić się wynikiem, jaki uzyskał ich nadchodzący smartfon dla graczy. Firma opublikowała rezultat z wielordzeniowego testu Geekbench 6. Okazuje się, że na tym polu ROG Phone 8 Pro wypada lepiej nawet od flagowego iPhona 15 Pro czy 15 Pro Max.

ASUS chwali się wynikiem ROG Phone 8 Pro

Miesiąc temu ASUS zapowiedział, że nadciąga nowa generacja ich smartfonów dla graczy. Mowa oczywiści o serii ROG Phone 8. W ramach tej linii pojawić mają się przynajmniej 2 modele: podstawowy ROG Phone 8 oraz ROG Phone 8 Pro. Chyba nie trzeba wyjaśniać, który z nich będzie flagowcem. Mimo pewnych różnic w specyfikacjach, oba będą korzystać z potencjału oferowanego przez Snapdragona 8 Gen 3. Z tym, że w przypadku modelu Pro, chip Qualcomma będzie mógł współpracować z 16 GB lub 24 GB pamięci RAM. Można zatem spodziewać się naprawdę wysokich osiągów. Rąbka tajemnicy w tej kwestii uchylił sam ASUS. Jeszcze przed oficjalnym debiutem firma postanowiła pochwalić się wynikiem, jaki uzyskał ROG Phone 8 Pro w teście wielordzeniowym programu Geekbench 6.

Jeszcze przed oficjalnym debiutem firma postanowiła pochwalić się wynikiem, jaki uzyskał ROG Phone 8 Pro w teście wielordzeniowym programu Geekbench 6.

ASUS ROG Phone 8 Pro

Jak podaje ASUS, smartfon zdobył dokładnie 7422 punktów. Jest to naprawdę imponujący wynik, ponieważ pozwala pobić chip A17 Pro, który znajduje się wewnątrz flagowych iPhonów 15 Pro oraz Pro Max. A przypomnijmy, że to właśnie dzięki A17 Pro smartfony od Apple mogą uruchamiać takie gry, jak Resident Evil Village czy Resident Evil 4 Remake. Trzeba jednak zaznaczyć, że Snapdragon 8 Gen 3 dysponuje 8 rdzeniami, podczas gdy A17 Pro ma ich tylko 6. Nic więc dziwnego, że to układ Qualcomma ma w teście wielordzeniowym przewagę.

ASUS nie udostępnił wyniku z testu jednordzeniowego

ASUS nie opublikował jednak wyniku, jaki ich flagowy smartfon dla graczy zdobył w teście jednordzeniowym. Tutaj nie byłoby niestety tak kolorowo, ponieważ w przypadku wydajności jednordzeniowej chip A17 Pro przewyższa Snapdragona 8 Gen 3. Najnowszy flagowiec Qualcomma ma oferować w Geekbench 6 nieco ponad 2300 punktów, podczas gdy A17 Pro może pochwalić się rezultatem ok. 2900 punktów.

Zaletą ROG Phone 8 Pro może być obecność sporych rozmiarów komory parowej z uwagi na przeznaczenie tego produktu. Takie chłodzenie mogłoby pozwolić na oferowanie przez Snapdragona jeszcze wyższych i stabilniejszych osiągów. Oficjalne przedstawienie serii ROG Phone 8 ma odbyć się już w trakcie targów CES 2024, które rozpoczną się we wtorek 9 stycznia. A jeśli interesują Was przedpremierowe informacje na temat specyfikacji nadchodzących smartfonów dla graczy od ASUS-a to warto zajrzeć tutaj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS zdradza wydajność ROG Phone 8 Pro. Jest nawet lepiej niż we flagowym iPhonie

 0