Ataribox zmienia nazwę, twórcy prezentują konsolę i kontrolery

Ataribox zmienia nazwę, twórcy prezentują konsolę i kontrolery

Konsola, która do tej pory znana była jako Ataribox, właśnie została przemianowana na Atari VCS (nowa nazwa wydaje się być mniej chwytliwa, ale jest to ukłon w stosunku do Atari 2600), a producent na GDC zaprezentował zestaw jaki trafi do graczy oraz ujawnił, kiedy rozpocznie się jego przedsprzedaż.

Atari VCS (skrót od Video Computer System) designem nawiązuje oczywiście do Atari 2600 i sprzęt posiadać będzie charakterystyczny panel imitujący drewno i podobną stylistycznie obudowę. Urządzenie pracuje pod kontrolą Linuksa i sprzedawane będzie z "toną klasycznych gier Atari" preinstalowanych na systemie, ale twórcy zapewniają, że nie jest to jedynie retro konsola i wraz z Atari VCS otrzymamy "pełnowartościowe doświadczenia PC na TV" z opcją uruchamiana współczesnych gier. Jeśli chodzi o specyfikację, to wciąż wiemy niewiele, ale sercem urządzenia jest APU od AMD z grafiką Radeon, a znajdziemy tu także wyjście HDMI, porty USB, Ethernet, wsparcie dla WiFi i slot na karty SD. Pod tym względem propozycja Atari oferuje zdecydowanie więcej niż typowe "retro-boxy" w stylu NES Classic Edition od Nintendo.

Atari VCS to na chwilę obecną spora niewiadoma i czekamy na ujawnienie ceny i prezentację możliwości sprzętu, w tym gier

Dyrektor operacyjny Atari, Michael Arzt, zapewnił, że każdy partner związany z tym projektem jest wielkim fanem marki i jej dziedzictwa oraz wyznał, iż choć decyzja o przełożeniu premiery (sprzęt debiutować miał na początku tego roku) była trudna, to są przekonani, że wyjdzie to tylko na dobre i mają nadzieję, że fani docenią "ekstremalne przywiązanie do detali". Na zaprezentowanych grafikach zobaczyć możecie, że w zestawie oprócz retro dżojstika znajdziemy także nowoczesny gamepad. Wciąż nie znamy jednak dokładnej daty premiery Atari VCS, ale w kwietniu ruszyć ma przedsprzedaż i wtedy mamy poznać wszystkie szczegóły, w tym cenę. Twórcy jeszcze niedawno obiecywali, że ta powinna zmieścić się w przedziale 250-300 USD i trzymamy ich za słowo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ataribox zmienia nazwę, twórcy prezentują konsolę i kontrolery

 0