Australijskie ptaki atakują drony dostawcze. Google Wings zawiesza część operacji

Australijskie ptaki atakują drony dostawcze. Google Wings zawiesza część operacji

Powszechnie mówi się, że w Australii wszystko chce cię zabić i takie opinie nie są wyssane z palca. Australia jest mało przyjaznym obecnie miejscem ze względu na szokujące restrykcje związane z COVID-19, ale także faunę, która nie pomaga przetrwać tego ciężkiego okresu, atakując nawet drony dostarczające Australijczykom niezbędne w zamknięciu towary.

Niektóre z dronów dostawczych Alphabet Wing, firmy macierzystej Google, zostały uziemione przez wściekłe australijskie ptaki. Jak donosi Australian Broadcasting Corporation, mieszkańcy Canberry informują o atakach ptaków na drony, a jeden z takich przypadków udało się nawet sfilmować podczas dostawy kawy. Canberra, stolica Australii, jest obecnie całkowicie zablokowana z powodu COVID. Nadchodzi również wiosna – czas, kiedy lokalne ptaki stają się zagrożeniem w zielonym mieście. Sroki stanowią szczególne zagrożenie, ponieważ pikują na przechodniów i cyklistów, których uważają za zagrożenie gniazd. Obrywa się także przelatującym sprzętom.

Australijska fauna nie należy do najprzyjemniejszych dla człowieka. Google Wings musiało zawiesić dostawy w niektórych rejonach, po zgłoszonych atakach na drony, których dopuściły się ptaki.

Nie tylko sroki, ale również australijskie kruki atakują potencjalne źródło zagrożenia - w tym drony. Wing zapowiedziało wstrzymanie operacji na przedmieściach stolicy. "Według naszej wiedzy żadne ptaki nie zostały ranne podczas pikowań, a anegdotycznie słyszeliśmy od niektórych klientów, że widzieli kruki pikujące w kierunku różnych obiektów w okolicy, w tym rowerzystów, pieszych, samochodów i śmieciarek" – dodał rzecznik firmy.

"Zobowiązujemy się stać na straży środowiska i nadal korzystamy z porad ekspertów ornitologicznych, aby zapewnić minimalny potencjalny wpływ na życie ptaków" - dodaje Wing. Dron, który został zaatakowany, wydaje się być jednym z nowszych urządzeń Wing, które wykorzystują to, co najlepsze z wielowirnikowej i konwencjonalnej konstrukcji samolotu. Wing dodaje, że popyt na dostawy z wykorzystaniem dronów wzrósł podczas wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu w Canberze. Drony dostarczają jedzenie na wynos, artykuły spożywcze i leki w mieście.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Australijskie ptaki atakują drony dostawcze. Google Wings zawiesza część operacji

 0