Automat do przekąsek naprawiony za pomocą Raspberry Pi 4B

Automat do przekąsek naprawiony za pomocą Raspberry Pi 4B

Programista oraz twórca OfficalFlance pochwalił się na Reddicie projektem, który pozwolił na przywrócenie do pracy uszkodzonej maszyny z przekąskami. Usterki sprzętowe dotyczyły zepsutych świateł oraz spalonej płyty głównej. W tym miejscu z pomocą przyszedł komputer Raspberry Pi 4B, za pomocą którego udało się naprawić automat. Maszyna nie obsługuje jeszcze płatności kartą, ale bez problemu przyjmuje gotówkę.

Technologia ma to do siebie, że czasem ulega awarii. Całkiem często jesteśmy jednak w stanie odratować sprzęt. Niekiedy to zadanie jest bardzo proste, ale innym razem wymaga większego nakładu pracy, jak chociażby w przypadku jednej z maszyn do sprzedaży przekąsek. Twórca OfficalFlance na Reddicie udostępnił projekt, który polegał na przywróceniu do pracy uszkodzonego automatu. Cały proces miał rozpocząć się po napotkaniu starej maszyny, której stanu zdecydowanie nie można było określić jako "igła". Wewnątrz urządzenia nie działały światła, a sama płyta główna uległa spaleniu. Ze wszystkiego, co było odpowiedzialne za zasilanie automatu działały tylko silniki.

Zepsutą maszynę do sprzedawania przekąsek udało się naprawić przy wykorzystaniu Raspberry Pi 4B. Automat nie obsługuje płatności kartą, ale bez problemu radzi sobie z gotówką.

Maszyna z Raspberry Pi 4B
Maszyna z Raspberry Pi 4B - podzespoły

Autor projektu zdecydował się na wykorzystanie komputera Raspberry Pi 4B w celu naprawienia automatu do przekąsek. Urządzenie nie obsługuje jeszcze płatności kartą, jednak możliwe jest dokonywanie transakcji przy pomocy gotówki. Aby umożliwić klientom korzystanie z kart debetowych oraz kredytowych niezbędne będzie API Java, jednak nie zdecydowano się jeszcze, która wersja będzie najbardziej odpowiednia w tym celu. W planach jest także użycie ekranu do wyświetlania reklam oraz przycisków.

Do sterowania silnikami wykorzystywane jest Arduino Mega, zaś "malinka" pełni funkcję głównego kontrolera. Jak mówi OfficalFlance, akceptor gotówki podłączono za pośrednictwem USB. Automat w dalszym ciągu otrzymuje nowe funkcje oraz komponenty, tak więc projekt cały czas jest udoskonalany. Trzeba przyznać, że to dość ciekawe zajęcie na spędzanie wolnego czasu.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Automat do przekąsek naprawiony za pomocą Raspberry Pi 4B

 0