Autorski Radeon RX Vega od XFX pozuje do zdjęć

Autorski Radeon RX Vega od XFX pozuje do zdjęć

Mamy już początek listopada, a kart graficznych z serii Vega od AMD w autorskim wydaniu od partnerów Czerwonych jak nie było, tak nie ma. Jest jednak szansa, że wkrótce ulegnie to zmianie.

Do tej pory jedynie Asus zapowiedział karty z rodziny Vega oparte na własnym projekcie, natomiast inni partnerzy AMD jakoś nie kwapią się z prezentacją swoich modeli. Wynika to oczywiście z wciąż słabej dostępności nowych układów graficznych Czerwonych, co przekłada się na trudności z zakupem nawet referencyjnych wariantów od producenta i zawyżania ich cen w stosunku do sugerowanych kwot. Sytuację tę właśnie skrzętnie wykorzystała Nvidia, wypuszczając na rynek GeForce'a GTX 1070 Ti (zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją tego modelu). Są jednak pierwsze sygnały wskazujące na poprawę sytuacji, ponieważ w sieci ukazały się właśnie zdjęcia autorskiej karty graficznej Radeon RX Vega od XFX.

Kart graficznych z serii Vega od AMD w autorskim wydaniu od partnerów Czerwonych jak nie było, tak nie ma ,ale jest jednak szansa, że wkrótce ulegnie to zmianie

Model ten otrzymał dwa masywne wentylatory oraz obudowę stylizowaną na włókno węglowe. Tym co szybko przykuło naszą uwagę jest jednak rozmieszczenie złącz zasilających, które w tym przypadku znajdują się na środku karty, pomiędzy wentylatorami. Nie jest to typowe rozwiązanie i nie wiemy jak sprawdzi się praktyce, ale być może będziemy mieli okazję się o tym przekonać. Karta posiada dwa dodatkowe złącza zasilające (8+6-pinowe), więc prawdopodobnie jest to Radeon RX Vega 56. Złącza umieszczone są na końcu laminatu, co oznacza, że ten jest dość krótki. Znajdziemy tu także pełny backplate na tylnej części, który zapewne pełnić ma rolę przede wszystkim wzmacniającą. Warto też zwrócić uwagę na podświetlane logo XFX i brak DVI na śledziu. Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko wyczekiwać oficjalnej zapowiedzi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Autorski Radeon RX Vega od XFX pozuje do zdjęć

 0