Sprzedawali cheata do gry. Spędzą w więzieniu kilka lat

Sprzedawali cheata do gry. Spędzą w więzieniu kilka lat

Tworzenie cheatów do gier czasem nie popłaca, o czym przekonała się grupa oszustów odpowiadających za sprzedaż zabronionego oprogramowania do Genshin Impact.

Trzy osoby, które opracowały cheata do Genshin Impact i sprzedawały go w internecie zostały skazane na karę więzienia po tym jak, jak HoYoverse złożył doniesienie do chińskiej policji okręgowej w 2021 roku. Według raportu GameRes dystrybuowany od 2020 r. program do gry pozwalał graczom uzyskać nieskończoną ilość Primogemów i innych cennych przedmiotów. Hakerzy sprzedali około 40 tysięcy egzemplarzy cheata i zarobili 300 tysięcy dolarów amerykańskich, więc dość dużo. Program był oferowany od października 2020 r. do maja 2021 roku.

Twórcy cheata do Genshin Impact, którzy sprzedawali oprogramowanie w sieci zostały skazane na karę więzienia.

Korzystając z tego rodzaju oprogramowania zdobywamy postacie, czy bronie a same Primogemy są bardzo pożądane przez graczy Genshin Impact. Po złożeniu zawiadomienia policja w Państwie Środka wytropiła trio sprawców, z kolei sąd nie miał dla nich litości. Władze skazały twórców cheata, którzy przyznali się do winy na karę więzienia i grzywnę. Lider grupy spędzi za kratkami 4 lata, drugi członek otrzymał wyrok 3 lat i 10 miesięcy więzienia, zaś trzeci przedstawiciel wyjdzie z więzienia za rok oraz 6 miesięcy. Dwaj skazani muszą zapłacić po 50 000 RMB grzywny a trzeci 30 000 RMB. To nie pierwszy raz, kiedy HoYoverse rozprawia się ze społecznością Genshin Impact.

Na początku tego roku deweloper nałożył na leakera karę w wysokości około 78 000 USD za ujawnienie wczesnych nagrań i informacji ze wczesnej wersji 2.5. Wyrok ogłoszono zaledwie kilka tygodni przed premierą Genshin Impact w wersji 3.0 i może służyć jako ostrzeżenie dla tych, którzy będą chcieli ujawniać przecieki z gry lub – co gorsza – podążyć drogą twórców cheata. Warto wspomnieć, że rzadko się zdarza, aby cheaterzy trafiali za kratki tym bardziej związani z Genshin Impact.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedawali cheata do gry. Spędzą w więzieniu kilka lat

 0