Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

Swego czasu chińscy producenci smartfonów znani byli głównie z kopiowania rozwiązań stosowanych w iPhone’ach oraz innych modelach popularnych producentów, a ich produkty stanowiły jedynie klony tych telefonów. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej i firmy z Państwa Środka uznać można za najbardziej innowacyjne na rynku mobilnym i bardzo często zawstydzają one swoimi pomysłami uznane marki, które przeważnie są bardzo zachowawcze w swoich produktach. Jednym z takich producentów jest ZTE, które pochwalić może się choćby smartfonem z dodatkowym ekranem na tylnym panelu, a ostatnio zaprezentowało nawet telefon w formie opaski na rękę. Tym razem przedsiębiorstwo rozważa nowe koncepcje na nietypowe rozsuwane modele lub też z bardzo niekonwencjonalnym pomysłem na pozbycie się wcięcia w ekranie. Jak na razie firma zdaje się zatem wstrzymywać z przygotowywaniem składanego urządzenia, choć niewykluczone, że i takowy jest już w planach.

Axon S wykorzystuje rozsuwany mechanizm w bardzo nietypowy sposób, ponieważ w odróżnieniu od takich telefonów jak Xiaomi Mi Mi3 czy Honor Magic 2, które przesuwają się wertykalnie, w tym przypadku sprzęt rozsuwa się na bok.

Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

Portal Notebook Italia opublikował rendery koncepcyjne flagowego smartfona Axon S. Ten wykorzystuje rozsuwany mechanizm w bardzo nietypowy sposób, ponieważ w odróżnieniu od takich telefonów jak Xiaomi Mi Mi3 czy Honor Magic 2, które przesuwają się wertykalnie, w tym przypadku sprzęt rozsuwa się na bok. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie całkowicie bezramkowego designu, bez żadnych wcięć i innych elementów, które psułyby efekt niemal 100% ekranu na froncie. Ponadto, element rozsuwany na bok daje więcej miejsca na wykorzystanie niż mechanizm wertykalny, dlatego producent mógł pozwolić sobie na umieszczenie tu aż pięciu aparatów: trzech z tyłu oraz dwóch przednich do selfie. Widać tu także regulację +/-, choć nie znamy jej zastosowania (głośność? zoom?). Główny aparat zapowiada się niezwykle imponująco, ponieważ korzystać ma z 48 MP sensora od Sony, 19 MP jednostki oraz teleobiektywu umożliwiającego 5x zoom optyczny. Co więcej, jeden z aparatów oferować ma zmienną optykę f/1.7-2.4, a drugi obiektyw f/3.8. Wiadomo także, że smartfon wspierać ma łączność 5G i posiadać będzie czytnik linii papilarnych wbudowany w panel OLED. Uwagę zwraca także prosty monolityczny design (gładkiego tylnego panelu nie zakłócają żadne elementy). Nie wiemy jednak, jaka będzie cena sprzętu i kiedy można spodziewać się jego premiery, zakładając oczywiście, że ZTE zdecyduje się na komercjalizację tego pomysłu.

Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

To jednak nie wszystko, ponieważ otrzymaliśmy także rendery drugiego koncepcyjnego telefonu ZTE - Axon V. Tym razem producent postanowił obyć się bez notcha, umieszczając z boku urządzenia dodatkową sekcję z przednią kamerką 3D. Tylne aparaty znajdziemy z kolei w tradycyjnym miejscu na tylnym panelu smartfona. Axon V ma być bardzo dużym urządzeniem, nawet bez dodatkowego modułu z boku, ponieważ otrzymać ma ekran o przekątnej 6,8 cala w formacie 21:9. W tym przypadku także można spodziewać się wsparcia dla łączności 5G. Trzeba oczywiście pamiętać, że jak na razie pomysł ten znajduje się na papierze i podobnie jak w przypadku Axos S nie mamy pewności, że doczeka się realizacji. Niewykluczone, że mamy do czynienia z kontrolowanym wyciekiem, gdzie ZTE chce zobaczyć reakcję potencjalnych konsumentów na oba te koncepty.

Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

Pokaż / Dodaj komentarze do: Axon S i Axon V, czyli nietypowe pomysły ZTE na wyeliminowanie notcha

 0