Aya Neo Founder Edition to nowy handheld PC z procesorem AMD Ryzen 4500U

Aya Neo Founder Edition to nowy handheld PC z procesorem AMD Ryzen 4500U

Nie możecie się doczekać wiecznie przekładanej premiery Smach Z lub szukacie mocniejszej alternatywy dla GPD Win Max? W takim razie może Was zainteresować nowy pecetowy handheld o nazwie Aya Neo Founder Edition. Ten trafił właśnie do przedsprzedaży na rynku chińskim i zapowiada się naprawdę ciekawie. Urządzenie to w gruncie rzeczy PC na Windowsie 10, ale zamknięty w bardzo kompaktowym, mobilnym formacie przenośnej konsoli, w stylu Nintendo Switch. Wymiary sprzętu to tylko 255 x 106 x 20 mm, a jego waga wynosi 650 gramów. Aya Neo zamknięto w przezroczystej obudowie, a jak na gamingowego peceta przystało, nie mogło się obyć bez podświetlenia RGB. O ile jednak sam design to kwestia gustu, tak już hardware zapowiada się naprawdę obiecująco.

Aya Neo Founder Edition to w gruncie rzeczy PC na Windowsie 10, ale zamknięty w bardzo kompaktowym, mobilnym formacie przenośnej konsoli.

Aya Neo Founder Edition napędzany jest bowiem przez 7 nm APU AMD Ryzen 5 4500U z rodziny Renoir, co oznacza, że otrzymujemy tu 6-rdzeniowy procesor o TDP 15 W, bazujący na architekturze Zen 2. Co prawda CPU nie wspiera wielowątkowości (SMT), ale i tak pochwalić może się solidną wydajnością i taktowaniem dochodzącym do 4 GHz. Za chłodzenie odpowiadają zaś dwie miedziane rurki cieplne o średnicy 8 mm, które przytwierdzono do miedzianego radiatora z niewielkim wentylatorem. Jeśli zaś chodzi o grafikę, to Ryzen 5 4500U posiada GPU z sześcioma jednostkami CU Vega i taktowaniem dochodzącym do 1500 MHz, co powinno być wystarczające nawet na tytuły AAA obsługiwane w natywnej rodziedzielości ekranu Aya Neo Founder Edition.

Konsola kryje pod maską także 16 GB pamięci RAM typu LPDDR4X-4266, a do wyboru mamy dwie wersje pojemności dysku SSD NVme: 512 GB i 1 TB. Zastosowanym nośnikiem zdaje się SSD SN550 M.2 2280 od Western Digital. Handheld posiada ponadto 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli 215 ppi. Całość bazuje na systemie Windows 10, więc rozkład klawiszy jest podobny do kontrolera Xbox. W środku umieszczono też żyroskop i sensor grawitacji. Nie zabrakło także głośników stereo, złącza słuchawkowego 3,5 mm, wsparcia dla Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, a nawet trzech portów USB typu C. Bateria o pojemności 47 Wh może być zaś szybko ładowana z mocą 65 W. Aya Neo Founder Edition w przeliczeniu na złotówki kosztuje ok. 2230 zł za wersję 512 GB i ok. 2640 zł za 1 TB model. Jak na razie producent sprzedaje urządzenie tylko na chińskim rynku (nie przyjmuje zamówień z zagranicy), ale planuje kampanię na Indiegogo dla klientów z Zachodu. Zainteresowani?

Źródło: VideoCardz 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aya Neo Founder Edition to nowy handheld PC z procesorem AMD Ryzen 4500U

 0