AYANEO NEXT II - nowy handheld otrzymać ma procesor Ryzen 7000 i nowe samodzielne GPU

AYANEO NEXT II - nowy handheld otrzymać ma procesor Ryzen 7000 i nowe samodzielne GPU

Wygląda na to, że nowa mobilna konsola do gier od AYANEO może okazać się przełomowa dla tego wciąż dość niszowego segmentu rynku. 

Zdaje się, że NEXT II może być pierwszą przenośną konsolą do gier z kartą graficzną Radeon 7000. Producent przekonuje, że jego nadchodzący handheld będzie wyposażony w procesory Ryzen 7000 i „nową” samodzielną grafikę.

AYANEO NEXT II może być pierwszą przenośną konsolą do gier z kartą graficzną Radeon 7000.

Aktualizacja CPU jest reklamowana jako „następna generacja”, co sugeruje, że produkt wykorzystywać będzie pierwsze APU bazujące na architekturze Zen 4. Warto jednak podkreślić, że seria Ryzen 7000 obejmuje nie tylko technologię Zen 4, ale także Zen 3, Zen 3+ i Zen 2, więc lepiej nie rozpędzać się zbyt mocno, by później uniknąć rozczarowania. 

AYANEO NEXT II - nowy handheld otrzymać ma procesor Ryzen 7000 i nowe samodzielne GPU

Co ważniejsze, tweet potwierdza, że ​​konsola będzie wyposażona w samodzielną grafikę. Jest mało prawdopodobne, aby AYANEO pomyliło dedykowane GPU ze zintegrowanym, takim jak w APU Phoenix, które łączy CPU Zen 4 i iGPU RDNA 3, więc może to być właśnie ogłoszony Radeon RX 7600S z 28 jednostkami obliczeniowymi. To GPU działa w zakresie od 50 do 70 W, co w przypadku tak małego urządzenia może być problematyczne, ale jeśli chiński producent tego dokona, to będzie nie lada wyczyn. 

AYANEO jak na razie nie potwierdza nazwy GPU i wynikać to może także z faktu, że AMD jeszcze nie ogłosiło tego produktu (lub też firma wciąż sprawdza dostępne opcje). Z informacji na Twitterze wynika jednak, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na ogłoszenie NEXT II, bo to nastąpić ma wkrótce. Nie pozostało nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnej zapowiedzi. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO NEXT II - nowy handheld otrzymać ma procesor Ryzen 7000 i nowe samodzielne GPU

 0