Azza Pyramid Mini 806 - obudowa stworzona, by przyciągać wzrok

Azza Pyramid Mini 806 - obudowa stworzona, by przyciągać wzrok

Obecna na naszym rynku, choć znana raczej w wąskim gronie użytkowników firma Azza, oferuje w sprzedaży ciekawe konstrukcje obudów komputerowych oraz zasilacze. Teraz Azza wprowadza kolejny innowacyjny projekt - obudowę Pyramid Mini 806, której forma jest nam już znana z poprzednich dokonań producenta. Sama obudowa, choć wygląda raczej osobliwie, idealnie wpasowuje się pomiędzy inne projekty firmy, takie jak Pyramid 804 w rozmiarze ATX i różne inne prostopadłościenne konstrukcje, które są w ofercie. Obudowę wykonano z "luksusowego aluminium" i czterech paneli ze szkła hartowanego. Konstrukcja nie wygląda jednak na zbyt praktyczną i nie to jest jej celem. Pyramid Mini 806 ma znajdować się na biurku, nie pod nim i przyciągać wzrok - to jest główne założenie przyświecające twórcom.

Azza Pyramid Mini 806 - to nietypowa obudowa mini-ITX, której głównym zadaniem jest przyciągać wzrok i z tego zadania wywiązuje się znakomicie.

Azza Pyramid Mini 806 zbudowano w sposób umożliwiający montaż podzespołów na kilku poziomach, aby w pełni wykorzystać dostępną, zmniejszającą się ku górze przestrzeń piramidy. Na dole jest miejsce na kartę graficzną (do 280 mm) i zasilacz SFX. Ciepło z tych elementów jest wyrzucane poza obudowę poprzez otwór wycięty w szkle. Bardziej wydajne podzespoły będą mieć jednak ewidentenie problem z utrzymaniem odpowiednich temperatur. Na następnym poziomie znajduje się taca płyty głównej dla płyty mini-ITX, na której znajdą się pamięci RAM, radiator procesora (do 85 mm wysokości) i dyski SSD M.2. Na górze znajduje się 120-milimetrowy wentylator Hurricane II RGB, który pomaga wyrzucać unoszące się gorące powietrze przez szczeliny w szkle na szczycie piramidy. Azza twierdzi, że pod wentylatorem można również zamontować chłodnicę 120 mm. W obudowie jest również miejsce na dodatkowe 2 x 2,5-calowe dyski SSD / HDD.

Żeby móc zamontować kartę graficzną pod płytą główną, producent obudowy dostarcza 20 cm przedłużacz PCIe. Na dostarczonych przez producenta materiałach marketingowych, wydaje się, że w środku jest dość luźno, jednak rozmiar obudowy to jedyne 435 x 368 x 368 mm, co w przypadku takiego kształtu obudowy mini-ITX może być dość nieporęczne. Sama obudowa waży 6,3 kg. Na panelu I/O umieszczono przycisk zasilania, port audio HD i port USB 3.0. Duże wycięcie w tylnym panelu ze szkła hartowanego umożliwia dostęp do portów płyty głównej, a także do złącza zasilania PSU i wyjść GPU. Azza Pyramid Mini 806 będzie dostępna w sprzedaży od listopada w cenie 249,90 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Azza Pyramid Mini 806 - obudowa stworzona, by przyciągać wzrok

 0