Baldur’s Gate 3 - Wczesny Dostęp z datą premiery. Twórcy obiecują 20 godzin zabawy

Baldur’s Gate 3 - Wczesny Dostęp z datą premiery. Twórcy obiecują 20 godzin zabawy

Larian Studios zapowiedziało, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje w ramach Wczesnego Dostępu już 30 września. Tego dnia gra zostanie udostępniona na platformach Google Stadia i Steam, choć nie dalszych opóźnień nie da się wykluczyć. Przypominamy bowiem, że trzecia odsłona tego klasycznego już RPG miała trafić do Wczesnego Dostępu jeszcze w sierpniu, ale twórcy zdecydowali się na przesunięcie premiery na kolejny miesiąc. Studio ogłosiło tę datę w trakcie wczorajszej prezentacji zatytułowanej „Panel From Hell”, gdzie przy okazji otrzymaliśmy nową porcję rozgrywki i garść szczegółów na temat tego mocno wyczekiwanego tytułu, w tym nowy zwiastun czy wymagania sprzętowe. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy oczekiwać premiery finalnej wersji tej produkcji i gracze, którzy nie przepadają za testowaniem gier w ramach Wczesnego Dostępu, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Larian sugeruje, że udostępni pod koniec września ok. 20 godzin zabawy, ale levelowanie postaci zostanie ograniczone do czwartego poziomu.

Nowy trailer ujawnia, że Baldur’s Gate 3 zabierze nas do wizji Piekła ze świata Dungeons & Dragons i to już na starcie. Zwiastun CGI, który widzieliśmy we wcześniejszej zapowiedzi, jest to tak naprawdę intro gry. Nasz bohater zostaje złapany przez łupieżców umysłu i zesłany do diabolicznego poziomu Avernus, gdzie trwa krwawa wojna pomiędzy porządnymi diabłami i chaotycznymi demonami. Kijanka, którą wszczepia nam łupieżca umysłu, daje nam zaś dziwne moce i nasza drużyna jest podzielona w opinii, czy powinniśmy z nich korzystać. Oczywiście to do nas należy decyzja, jak wiele z demonicznych wpływów zechcemy wykorzystać naszym bohaterem - zapewne możemy spodziewać się też konsekwencji tych decyzji.

Wczesny Dostęp pozwoli nam rozegrać nie tylko wczesne etapy Piekła, ale zabierze nas także do świata ludzi, jak również do Underdark, gdzie oczywiście napotkamy mnóstwo lokalnych postaci, podziemi itd. Larian sugeruje, że udostępni pod koniec września ok. 20 godzin zabawy, ale levelowanie postaci zostanie ograniczone do czwartego poziomu. Do wyboru otrzymamy także wiele ras i klas postaci, choć nie wszystko ma być dostępne od pierwszego dnia. Strona gry na Steam zawiera już także minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe, ale deweloperzy podkreślają, że te mogą być obniżone w ramach wprowadzania kolejnych optymalizacji. Na chwilę obecną prezentują się jednak następująco:

MINIMUM

REKOMENDOWANE

OS: Windows 10 64-bit

Procesor: Intel i5-4690 / AMD FX 4350

Pamięć: 8 GB RAM

GPU: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X

DirectX: Wersja 11

HDD: 70 GB wolnego miejsca

OS: Windows 10 64-bit

Procesor: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X

Pamięć: 16 GB RAM

GPU: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580

DirectX: Wersja 11

HDD: 70 GB wolnego miejsca

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur’s Gate 3 - Wczesny Dostęp z datą premiery. Twórcy obiecują 20 godzin zabawy

 0