Bang & Olufsen Beoplay Portal - nowe gamingowe słuchawki dla Xboxów w cenie Series X

Bang & Olufsen Beoplay Portal - nowe gamingowe słuchawki dla Xboxów w cenie Series X

Jak dużo jesteście w stanie wydać na wysokiej klasy gamingowe słuchawki? Co powiecie na równowartość Xboxa Series X? Tyle trzeba bowiem zapłacić za pierwszy headset dla graczy od uznanej firmy Bang & Olufsen kojarzonej z luksusowymi produktami audio. Beoplay Portal, bo tak nazywają się te słuchawki, to bezprzewodowy model, który zaprojektowano z myślą o konsolach Xbox Series X i S, Xbox One i komputerach PC, ale można je również połączyć z urządzeniami mobilnymi. Oferuje on wbudowaną, bezstratną łączność bezprzewodową 2,4 GHz. Technologie Bluetooth 5.1 i aptXTM Adaptive pozwalają zaś na granie na telefonie. Cena tych słuchawek to aż 2249 zł, czyli tyle samo, ile trzeba zapłacić za najmocniejszego Xboxa. Co zatem wyróżnia ten sprzęt?

Cena tych słuchawek to aż 2249 zł, czyli tyle samo, ile trzeba zapłacić za najmocniejszego Xboxa.

Portal Beoplay charakteryzuje się minimalistycznym designem, a jednocześnie wygląda naprawdę elegancko. Headset dostępny jest w trzech różnych kolorach: Black Anthracite, Grey Mist i Navy. Każdy wariant ma dwa czułe na dotyk aluminiowe dyski zamontowane na muszlach słuchawek, a pałąk ma „przesuniętą wyściółkę”, która według B&O zmniejsza nacisk spowodowany długotrwałym użytkowaniem. Materiały, z jakich wykonano Portal Beoplay, to mieszanka skóry jagnięcej, „włókna bambusowego” i innych tworzyw wysokiej jakości, co oczywiście również przyczynia się do tak wysokiej ceny. Sprzęt robi wrażenie także pod względem funkcjonalnym - weźmy na przykład jego „wirtualne ramię wysięgnika”. Zamiast standardowego wysuwanego lub wysuwanego mikrofonu, zestaw słuchawkowy portalu ma „wirtualne ramię mikrofonów”, które wykorzystuje „kierunkowe kształtowanie wiązki” (Directional Beamforming), aby wyodrębnić głos użytkownika i wyeliminować szum tła. Jeśli działa to tak dobrze, jak twierdzi B&O, to może okazać się naprawdę przydatne (choć nie jest to nowa koncepcja), ale warto najpierw to przetestować, by nie okazało się, że to czysty marketing. 

Mówiąc o izolowaniu dźwięków, Portal oferuje również technologię aktywnej redukcji szumów (ANC), która pozwala odfiltrować dźwięki z naszego otoczenia i skupić się na grze (lub innych przyjemnościach). Jeśli gracie w hałaśliwym otoczeniu, ta funkcja może być bardzo przydatna. Jakość dźwięku jest jedną z tych rzeczy, które trudno ocenić bez kontaktu z danym headsetem, ale B&O obiecuje „bogate doznania dźwiękowe”, dzięki dwóm niestandardowym 40-milimetrowym przetwornikom audio (a także obsłudze Dolby Atmos, które zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny). Jak długo Portal będzie działał po jednym ładowaniu? Według B&O to zależy od tego, jak korzystać będziemy ze słuchawek. Jeśli włączymy łączność bezprzewodową Xbox, Bluetooth i ANC jednocześnie, żywotność baterii wyniesie około 12 godzin. Jeśli korzystać będziemy tylko z Bluetooth i ANC, wynik ten wzrasta do około 24 godzin. Ponowne naładowanie sprzętu zajmować ma ok. dwóch godzin za pomocą kabla ładującego 5 V USB-C. Headset Bang & Olufsen Beoplay Portal można już kupować za pośrednictwem strony Microsoftu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bang & Olufsen Beoplay Portal - nowe gamingowe słuchawki dla Xboxów w cenie Series X

 0