Battlefield V umiejscowiony w okresie II wojny światowej

Battlefield V umiejscowiony w okresie II wojny światowej

DICE opublikowało krótki teaser Battlefielda V, który zdaje się potwierdzać miejsce akcji gry. Oczywiście na wszelkie oficjalne potwierdzenia musimy jeszcze chwilę zaczekać.

Nowy Battlefield jest jedną z bardziej oczekiwanych gier bieżącego roku. Potwierdzenie bądź zaprzeczenie wszelkich pojawiających się w mediach rewelacji ma nastąpić podczas organizowanej przez EA konferencji 23 maja, która będzie transmitowana na popularnej platformie Twitch. Jednak autorzy produkcji postanowili wyjść nieco przed szereg, publikując krótki teaser i pomimo iż nie zdradzili najważniejszych aspektów, to praktycznie dowiedzieliśmy się, że całość zostanie umiejscowiona w czasach II wojny światowej. Jak ostatecznie będzie okaże się oczywiście za dwa dni, aczkolwiek pokazany klip wideo raczej nie pozostawia złudzeń gdzie trafimy pod koniec bieżącego roku. Teraz DICE pozostało jedynie odsłonić najważniejsze elementy Battlefielda.

Nowy teaser Battlefield V utwierdza w przekonaniu, że powrócimy do okresu II wojny światowej

Warto zaznaczyć, że parokrotnie spekulowano o powrocie do spin-offowej serii Bad Company, która ostatni raz pojawiła się na rynku mniej więcej osiem lat temu, a po dziś dzień wielu fanów wzdycha na myśl o ewentualnej kontynuacji. Oliwy do ognia dolała wiadomość wrzucona na Twittera przez rzekomego pracownika studia odpowiedzialnego za tytuł. Autentyczności sprawie dodawał fakt, iż jego profil obserwował sam pracodawca. Z drugiej strony możliwe, iż miała to być wyłącznie zasłona dymna przed oficjalną zapowiedzią właściwego motywu przewodniego BF V. Z jeszcze ciekawszych domysłów warto przytoczyć, chociażby opcję pojawienia się bijącego rekordy popularności Battle Royala co nie jest nierealne, zważywszy na fakt wykorzystania tego trybu przez odwiecznego rywala — Call of Duty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield V umiejscowiony w okresie II wojny światowej

 0