Battlefield 2042: EA zdradza liczbę botów w grze. Twórcy nie pozwolą nam wyłączyć tej funkcji

Battlefield 2042: EA zdradza liczbę botów w grze. Twórcy nie pozwolą nam wyłączyć tej funkcji

EA DICE jakiś czas temu przyznało, że na serwerach Battlefielda 2042 pojawią się boty, które mają wypełnić lukę i nie jest to nic zaskakującego, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, iż multiplayer przewidziano nawet dla 128 graczy. W takiej sytuacji szczególnie w nocy aktywność społeczności nie zawsze będzie wysoka. Electronic Arts oficjalnie potwierdziło tę funkcję, zdradzając kilka detali. Otóż do lobby może dołączyć maksymalnie 64 żołnierzy kierowanych przez sztuczną inteligencję i co ważne obecnie nie ma planów implementacji opcji wyłączenia botów. Czy chcemy, czy nie musimy z nimi wytrwać. Jednak Elektronicy przyznają, że nadal zamierza traktować ludzi priorytetowo więc istnieje szansa, iż w godzinach szczytu w ogóle nie trafimy na boty. Taki zabieg nie będzie natomiast konieczny w przypadku konsol poprzedniej generacji - PlayStation 4 oraz Xbox One, które ze względu na ograniczenia sprzętowe obsłużą serwery dla maksymalnie 64 osób.

Na serwerach może pojawić się maksymalnie 64 postaci kierowanych przez sztuczną inteligencję.

Postaci kierowane przez AI są obecne w kilku innych grach sieciowych: Playerunknown's Battlegrounds, Star Wars Battlefront oraz Rocket League. Nie wiemy, jak zaawansowana będzie to sztuczna inteligencja, ale twórcy nie powinni przesadzić z umiejętnościami bojowymi postaci niekierowanych przez prawdziwego gracza. Battlefield 2042 zadebiutuje na PC i konsolach 22 października 2021 roku. Do sprzedaży produkcja trafi w kilku edycjach: podstawowej, złotej oraz ultimate kosztujących kolejno: 269,90 zł, 399 zł, 499 złotych. Tytuł nie otrzyma kampanii single player jednak otoczką multiplayera będzie fikcyjny konflikt Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Początkowo do gry trafi 7 map i na tej liście są m.in. Indie, pustynie Egiptu, deszczowy Orbital (Gujana), Queen Maud (Antarktyda) czy Songdo (Korea Południowa).

EA DICE mocno reklamuje również zjawiska naturalne, z czego jedno z nich (ogromną burzę) mogliśmy zaobserwować na trailerze. Sami żołnierze dostaną sprzęt przystosowany do różnych momentów np. linki z hakiem oraz specjalny strój pozwalający na szybowanie w powietrzu. EA DICE umożliwi sprawdzenie produkcji kilka miesięcy przed premierą, a dostęp do niej uzyskają weterani serii wybrani przez studio. Dotyczy to graczy z Europy oraz Stanów Zjednoczonych, z kolei wydarzenie odbędzie na początku lipca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042: EA zdradza liczbę botów w grze. Twórcy nie pozwolą nam wyłączyć tej funkcji

 0