Battlefield 2042 już trafił na listę najgorzej recenzowanych gier wszech czasów na Steamie

Battlefield 2042 już trafił na listę najgorzej recenzowanych gier wszech czasów na Steamie

Battlefield 2042 dopiero co miał swoją premierę, a recenzje użytkowników na Steam są w większości negatywne. Gra już trafiła na listę 100 najgorzej ocenianych gier Steam. Czy twórcy umieją jeszcze robić dopracowane gry?

Niedawno wydany Battlefield 2042 zyskał już wystarczająco dużo opinii negatywnych, aby trafić na niezbyt chwalebną listę najgorzej ocenianych gier na platformie Steam. Nadzieje i ekscytacja związana z nową odsłoną popularnej serii strzelanek były bardzo wysokie, a wielu oczekiwało, że nowy BF wyprzedzi tegoroczne Call of Duty. Podczas beta testów użytkownicy zaczęli mieć jednak wątpliwości, czy gra faktycznie ma szansę spełnić obietnice i być godnym następcą serii. 

Battlefield 2042 trafił na 8 miejsce najgorzej ocenianych gier na Steam. Po raz kolejny deweloperzy wypuścili bubel, który doprowadzą do ładu po kolejnej poprawce i kilku miesiącach oczekiwania. Czy ktoś jest jeszcze w stanie wydać dopracowany produkt? Wniosek jest prosty - nie  kupować preorderów.

Na szczęście DICE rozwiązało wiele problemów, które nękały wersję beta przed premierą gry, która oficjalnie pojawiła się 12 listopada dla posiadaczy edycji Gold i Ultimate, a także subskrybentów EA Play Pro w Origin. Gracze wciąż jednak napotykali niezliczone bugi rozsiane po całej grze, począwszy od teleportacji i zacinania się, a skończywszy na awariach Xbox i błędach w odblokowywaniu dodatków do broni. Podczas gdy DICE zajęło się lagami i kilkoma innymi zgłoszonymi problemami w premierowej poprawce do Battlefield 2042, gra ma przed sobą długą drogę, by być tytułem, którego oczekiwali gracze.

Recenzje Steam dotyczące Battlefield 2042 są oznaczone jako w większości negatywne. W chwili pisania opinię wystawiło ponad 2000 użytkowników, z czego niecałe 23 procent jest pozytywnych. W związku z tym Battlefield 2042 trafił na 8 miejsce najgorzej ocenianych gier w sklepie na PC. Część użytkowników ubolewa nad brakiem funkcji, takich jak  tablice wyników dla poszczególnych graczy. Inni są przekonani, że zastąpienie  tradycyjnego systemu klas w Battlefield specjalistami było kiepską decyzją. Dodatkowo wojskowa strzelanka nadal jest krytykowana za problemy z opóźnieniami, słabą optymalizację i liczne usterki.

Niestety, po raz kolejny okazuje się, że  najwięcej tracą osoby, które kupują przed premierą, albo w dniu premiery. Najbezpieczniej w obecnych czasach wstrzymać się i poczekać aż twórcy przetestują produkt na tych najbardziej niecierpliwych i ewentualnie dokonać zakupu gdzieś po 10 poprawce...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 już trafił na listę najgorzej recenzowanych gier wszech czasów na Steamie

 0