Battlefield 5 popularniejszy od Battlefielda 2042 na Steam

Battlefield 5 popularniejszy od Battlefielda 2042 na Steam

Oczekiwania wobec Battlefielda 2042 przed premierą były spore, ale brutalnie zweryfikował je moment udostępnienia gry EA DICE, co poskutkowało niskimi ocenami wystawianymi przez graczy na poziomie 2.2 w serwisie Metacritic. Teraz okazało się, że Battlefield 5 przewyższył popularnością swojego następcę.

Święta i weekend powinny przyciągać graczy na serwery Battlefielda, jednak nie do końca tak się dzieje. Według danych SteamCharts, Battlefield 2042 w wersji Steam był w pewnym momencie mniej popularny niż wydany trzy lata temu Battlefield 5 i grało w niego mniej osób. W przypadku BF 5 było to 22,993 graczy, natomiast w nowego BF-a w tym samym czasie grało nieco ponad 19 tysięcy. W momencie pisania wiadomości Battlefield 2042 posiada 16 tysięcy aktywnych użytkowników, zaś Battlefield 5 11 tysięcy więc sytuacja uległa zmianie, ale to tylko udowadnia, że z najnowszą odsłoną serii nie jest dobrze. Przez pierwsze kilka miesięcy życia nowej gry powinna ona mieć większą bazę aktywnych graczy.

W pewnym momencie Battlefield 2042 był mniej popularny od BF 5.

Z Battlefieldem 2042 sytuacja wygląda odwrotnie, choć pamiętajmy, iż dane obejmują wersję Steam, a produkcja trafiła też na Originie, gdzie zapewne ma największe grono odbiorców oraz konsole dwóch generacji. Istnieje prawdopodobieństwo, że nowy BF odżyje w przyszłości dzięki aktualizacjom z nową, które przy okazji wyeliminują obecne błędy. Co ciekawe BF 2042 przegrał nie tylko ze swoim poprzednikiem, ale również jeszcze starszym Wiedźminem 3: Dziki Gon. W przygody Geralta z Rivii grało kilka dni temu do 43 tysięcy ludzi, aczkolwiek wpływ na to miała premiera drugiego sezonu serialu Netflixa.

Ożywić tytuł może update z nową mapą, choć nie jest znana data jego publikacji - nie nastąpi to wcześniej niż przed marcem 2022 roku. Lokację Exposure umieszczono na terenie Kanady i jest ona tajnym laboratorium wypełnionym bronią. Nie jest to potwierdzona informacja dlatego podchodźmy do niej z dystansem. Tymczasem ponad tydzień temu Battlefield 2042 był dostępny do darmowego wypróbowania, chociaż jak widzimy akcja nie przyciągnęła tłumu zainteresowanych. Grę zawsze przetestujemy w ramach abonamentu EA Play.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 5 popularniejszy od Battlefielda 2042 na Steam

 0