Battlefield 6 będzie "miękkim rebootem" inspirowanym Battlefieldem 3. Ruszają zamknięte testy alpha

 Battlefield 6 będzie "miękkim rebootem" inspirowanym Battlefieldem 3. Ruszają zamknięte testy alpha

Seria Battlefield to jedna z pierwszych i początkowo jedna z najlepszych serii sieciowych strzelanek FPS. Niestety w ostatnich latach seria nieco uległ stagnacji i liczni gracze zarzucają serii brak innowacji oraz nudę, podkreślając, że starsze odsłony serii były dużo lepsze. Z najnowszych pogłosek wynika jednak, że EA jest świadome nastrojów graczy i w związku z tym Battlefield 6 nie będzie nową odsłoną serii, a "miękkim rebootem". Plotka ta pochodzi od Toma Hendersona, który już wcześniej wiele razy informował o wyciekach i plotkach związanych z Battlefield, także można go uznać za wiarygodne źródło. Według Hendersona, Battlefield 6 będzie miękkim rebootem, oferującym bitwy na ogromną skalę wraz z mapami obsługującymi do 128 graczy. Mówi on również, że gra jest silnie inspirowana Battlefield 3.

Battlefield 6 pojawi się pod koniec roku i ma być powrotem do korzeni, mocno inspirując się Battlefield 3. W grze będzie również tryb battle royale - odpowiedź na niesamowicie popularne Call of Duty's Warzone.

Gra tworzona jest z myślą o konsolach nowej generacji, jednak będzie również wspierać konsole PS4 i Xbox One, choć nie w takim samym stopniu. W wersji na poprzednią generację Battlefield będzie podobno oferować tylko mecze 32 na 32. Do tego będą widoczne bardziej ograniczone zniszczenia, a także gorsza grafika. Niestety wersja na poprzednią generację nie będzie tworzona bezpośrednio przez DICE, a najprawdopodobniej za przeniesienie między generacjami będzie odpowiedzialne zewnętrzne studio.

Podobnie jak w Battlefield 5, również w Battlefield 6 obecny ma być tryb battle royale, który będzie bezpośrednią odpowiedzią na niesamowicie popularne Call of Duty's Warzone. EA jest podobno pod dużym wrażeniem sukcesu Activision. Obecnie nie wiadomo, czy nowy tryb battle royale będzie samodzielny i darmowy na wzór tego z Call of Duty, czy też będzie wymagał zakupu Battlefield 6. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że akcja nowego Battlefielda ma koncentrować się na fikcyjnym konflikcie w czasach współczesnych, a ostatnie sprawozdanie finansowe ES potwierdza, że Battlefield 6 pojawi się na rynku pod koniec 2021 roku. Obecnie EA rozsyła zaproszenia do zamkniętej wersji alfa gry Battlefield 6.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 6 będzie "miękkim rebootem" inspirowanym Battlefieldem 3. Ruszają zamknięte testy alpha

 0