Będzie drożej. Intel potwierdza podwyżki cen procesorów

Będzie drożej. Intel potwierdza podwyżki cen procesorów

Po opublikowaniu katastrofalnych wyników finansowych za drugi kwartał 2022 r. Intel potwierdził, że będzie podnosić ceny wszystkich głównych komponentów, w tym procesorów.

Podczas prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał 2022 r., w którym Intel stracił pół miliarda dolarów, gigant z Santa Clara poinformował, że przeszacował zakładany cel o dwucyfrowy procent. Zarówno segmenty Intel Client Computing, jak i Datacenter, odnotowały ogromny spadek przychodów i chociaż firma powtarza, że ​​starają się poprawić tę sytuację za sprawą nowych produktów, które pojawią się w drugiej połowie 2022 r., firma zdecydowała się na podwyżkę cen większości swoich komponentów, w tym procesorów.

Intel potwierdził, że będzie podnosić ceny wszystkich głównych komponentów, w tym procesorów.

Będzie drożej. Intel potiwerdza podwyzki cen procesorów

„Myślę, że nabieramy wiatru w żagle, jeśli chodzi o ofertę produktów we wszystkich naszych biznesach. A ponadto podnosimy ceny, a nowe zaczynają obowiązywać na ogół w czwartym kwartale” - powiedział David Zinsner, dyrektor finansowy Intela. 

Trudno uznać to za zaskoczenie, ponieważ podwyżka u Intela była przedmiotem doniesień od miesięcy, a poprzednie przecieki sugerowały, że producent podniesie ceny procesorów i innych komponentów nawet o 20%. Lista produktów, których dotyczy problem, obejmuje nie tylko procesory konsumenckie i serwerowe, ale i inne komponenty, takie jak kontrolery łączności Wi-Fi.

Te trzy segmenty stanowią większość działalności Intela, a firma spodziewa się podwyżek cen od jednocyfrowych, do sięgających nawet 10-20% w przypadku niektórych produktów. Ceny nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale Intel komunikował się ze swoimi partnerami i klientami, aby przygotować ich na ten wzrost. Raport obejmuje też flagowe procesory do komputerów konsumenckich i wiemy, że niebieski zespół zamierza wprowadzić na rynek swoje zupełnie nowe CPU Raptor Lake (13. generacji) do desktopów i notebooków odpowiednio w najbliższych miesiącach. Spodziewać należy się, że ich ceny będą nieco wyższe niż poprzedników. 

Jeśli chodzi o to, dlaczego Intel zdecydował się właśnie teraz na podwyżkę cen, istnieją dwie teorie i obie są ze sobą sprzeczne. Jedno ze źródeł stwierdza, że ​​aby rozwiązać problemy związane z nadmiernymi zapasami, Intel zaczął rozpowszechniać informacje o podwyżce cen swoim partnerom, aby mogli kupić zapasy, zanim te komponenty podrożeją. Inny przeciek stwierdza, że ​​jest to spowodowane rosnącymi kosztami produkcji i kosztownymi materiałami, które są używane do tworzenia chipów Intela. Ta druga teoria wydaje się bardziej prawdopodobna, szczególnie w obliczu globalnej inflacji. 

Podwyżka cen zacznie obowiązywać od czwartego kwartału 2022 r. i wpłynie na większość komponentów Intela, w tym procesory. Jak tylko poznamy szczegóły, nie omieszkamy Was o nich poinformować. 

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Będzie drożej. Intel potwierdza podwyżki cen procesorów

 0