BenQ SW271C: 27” - monitor 4K IPS z HDR dla fotografów i edytorów wideo

BenQ SW271C: 27” - monitor 4K IPS z HDR dla fotografów i edytorów wideo

BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy monitor przeznaczony dla edytorów fotografii i filmów - 27-calowy model SW271C. Sprzęt wyposażono w 27-calową matową matrycę IPS 4K (3840 × 2160 pikseli) kontrastem 1000:1 (20 mln:1 DCR) i jasnością 300 nitów (cd/m2) oraz obsługą HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 i HLG 100% zgodnością sRGB/Rec. 709, 99% z Adobe RGB i 90% z dużo szerszym standardem DCI-P3. Każdy egzemplarz monitora jest fabrycznie kalibrowany pod względem wierności odwzorowania kolorów - użytkownik otrzymuje raport z tej kalibracji. Urządzenie posiada również certyfikaty Calman Verified i Pantone Validated. 16-bitowa tablica kolorów (LUT – Look Up Table), dołączone oprogramowanie kalibracyjne Palette Master Element i zewnętrzny kolorymetr np. X-Rite czy Datacolor Spyder (trzeba go dokupić) pozwalają na sprzętową kalibrację monitora i prawidłowe wyświetlanie kolorów obrazu ze średnią odchyłką Delta poniżej 2.

BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy monitor przeznaczony dla edytorów fotografii i filmów - 27-calowy model SW271C.

BenQ Uniformity Technology to system precyzyjnego strojenia barw i jasności setek oddzielnych pól na całym ekranie zapewniający jednolite odwzorowanie barw na całej powierzchni ekranu. Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora - ma on pięć klawiszy i pokrętło. Zaprojektowano go, tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy. Naciśnięcie jednego z przycisków pilota (Hotkey Puck) przełączy monitor w tryb czarno-biały, pozwalając ocenić potencjał zdjęcia bez używania dodatkowego oprogramowania. Funkcja GamutDuo w połączeniu z funkcją PbP (Picture by Picture) pozwala podzielić ekran na dwie części i wyświetlać na nich obraz z dwóch zewnętrznych źródeł (komputerów) w dwóch różnych paletach barw dla porównania różnic - np. Adobe RGB i sRGB.

Oprogramowanie BenQ Paper Color Sync umożliwia symulację na ekranie monitora wydruku z uwzględnieniem ustawień wybranej drukarki i rodzaju papieru. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko papier i atrament, ale i cenny czas, szczególnie gdy wydruki wykonywane są przez firmy trzecie. SW271C wyświetla materiały filmowe 24P/25P/30P w oryginalnym rytmie (bez zmniejszania szybkości kl./s), co mogłoby zakłócać wygląd źródłowego materiału wideo. Monitor obsługuje także urządzenia konwertujące sygnał SDI na HDM dzięki czemu edytorzy wideo mogą podłączać swoje urządzenia SDI bezpośrednio do monitora i uzyskiwać stabilną transmisję sygnału bez kompresji oraz najwyższej jakości obraz wideo. W komplecie z monitorem użytkownik otrzymuje kaptur - osłonę ekranu przed padającym oświetleniem bocznym. Kaptur można zainstalować na ekranie wykorzystywanym zarówno w pozycji poziomej (landscape) jak i pionowej (portrait) co dodatkowo zwiększa komfort pracy. BenQ SW271C dostępny będzie w Polsce pod koniec marca w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 6829 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BenQ SW271C: 27” - monitor 4K IPS z HDR dla fotografów i edytorów wideo

 0