Bethesda Launcher zostanie zamknięty 11 maja. Możecie już przenosić zawartość na Steam

Bethesda Launcher zostanie zamknięty 11 maja. Możecie już przenosić zawartość na Steam

Bethesda zamyka własny sklep z grami na PC i launcher, o czym firma należąca do Microsoftu poinformowała już w lutym tego roku. Teraz otrzymaliśmy konkretną datę, czyli 11 maja.

Przypominamy, że Bethesda.net było pierwotnie zapowiadane jako platforma dla przyszłych gier Bethesdy. Fallout 76 był nawet ekskluzywnym tytułem dla tego launchera i wydawało się, że więcej tytułów tego wydawcy pójdzie tą drogą. Jednak decyzja została cofnięta na początku 2019 roku, na co duży wpływ miało zapewne fatalne przyjęcie Fallouta 76, który okazał się klapą. 

Wraz z zbliżającym się zamknięciem launchera Bethesda.net, firma zaczęła oferować plan migracji dla użytkowników, który pozwala im przenieść wszystkie posiadane gry, dodatki i środki z portfela na Steam. Zapisy z wielu tytułów również zostaną automatycznie przeniesione, choć niektóre wymagają ręcznego kopiowania. Wolfenstein: Youngblood jest jednak z jakiegoś powodu wyjątkiem, ponieważ przeniesienie save'ów w tym przypadku jest niemożliwe. W przypadku Doom Eternal również nie jest to takie proste, ale tutaj udostępniono osobny proces do wykonania transferu.

Choć launcher zostaje uśmiercony, funkcjonalność konta Bethesda.net pozostanie częścią gier...

Tak będzie działał proces przenoszenia zapisów w większości gier:

Bethesda Launcher zostanie zamknięty 11 maja. Możecie już przenosić zawartość na Steam

Użytkownicy mogą zalogować się za pomocą swojego konta do Bethesda Launcher lub Bethesda.net i znaleźć gry, DLC i waluty dostępne do transferu. Następnie wystarczy połączyć konto Steam, jeśli nie jest jeszcze połączone, a pojawi się przydatny przycisk „Start Steam Transfer”, który wykona większość pracy za nas. Warto upewnić się jednak, że wybrany jest poprawny profil Steam, ponieważ jest to transfer jednorazowy. Po zainicjowaniu, przeniesione treści i środki pojawią się w wybranej bibliotece Steam w ciągu kilku minut. Chociaż, jak ogłoszono wcześniej, zapisane gry offline lub konfiguracje nie będą częścią tego automatycznego procesu. 

Choć launcher zostaje uśmiercony, funkcjonalność konta Bethesda.net pozostanie częścią gier, zapewniając stały dostęp do DLC, zakupionych przedmiotów, skórek, modów i innych elementów. Biorąc pod uwagę, że firma jest teraz częścią Xbox Games Studios, zaskakujące jest, że przeniesienie jest dostępne tylko na Steam, a nie do Microsoft Store, nawet jako opcja. Biorąc jednak pod uwagę popularność platformy Steam, gracze zapewne nie będą narzekać na ten wybór. 

Funkcja migracji pozostanie dostępna nawet po wyłączeniu launchera 11 maja, dzięki czemu użytkownicy, którzy zaśpią, nie stracą dostępu do zakupionych produktów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda Launcher zostanie zamknięty 11 maja. Możecie już przenosić zawartość na Steam

 0