Bethesda odbanuje wybranych graczy w Fallout 76, ale pod pewnym warunkiem

Bethesda odbanuje wybranych graczy w Fallout 76, ale pod pewnym warunkiem

Fallout 76 bez wątpienia okazał się jedną z najgorszych części z całej serii. Nastawiona na rozgrywkę sieciową gra Bethesdy spotkała się wręcz ze zmasowanym atakiem ze strony fanów narzekających nie tylko na bardzo kiepską oprawę wizualną, ale również tragiczną optymalizację, która na wielu komputerach uniemożliwiała skuteczne działanie. Nic więc dziwnego, że produkcja zaraz po Battlefield 5 zaliczyła bardzo szybki spadek cenowy (przykładowo Fallout 76 był dostępny nawet za niecałe 50 złotych, a w ramach innej promocji do zakupu gratis dokładano starsze odsłony serii). Kiepska sytuacja panująca w wykreowanym niedawno świecie Fallout 76 odbija się również na samych graczach, którzy ochoczo łamią ustanowione przez deweloperów zasady. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przypadku użytkowników obrażających napotkane w grze osoby, co oczywiście poskutkowało permanentnymi banami.

Twórcy Fallouy 76 oferują użytkownikom zdjęcie bana w zamian za napisanie wypracowania.

Czasami jednak obrywa się też teoretycznie niewinnym osobom np. korzystającym z dostępnych narzędzi moderskich. Okazuje się, że z jakichś względów Bethesda postanowiła blokować nie tylko fanów wykorzystujących zakazane modyfikacje, ale także legalne czysto kosmetyczne. Teraz z kolei firma wpadła na dość zadziwiający i raczej nie spotykany w pozostałych produkcjach pomysł. Otóż pewien internauta o pseudonimie JuiceHead poinformował o wiadomości otrzymanej od deweloperów, w której przedstawiono propozycję zdjęcia bana, ale pod pewnym warunkiem. W tym przypadku wystarczy napisanie wypracowania na temat negatywnych skutków jakie niesie za sobą korzystanie z oprogramowania do oszukiwania innych graczy.

Początkowo odbiorca tego emaila miał wątpliwości co jego autentyczności, lecz zdołał wszystko potwierdzić w rozmowie z wieloma pozostałymi graczami, którzy go także go dostali. Należy przyznać, że Bethesda zaskoczyła społeczność i to mocno pozytywnie w przeciwieństwie do minionych gorących dla studia tygodni. Sam pomysł dania wyrzuconym ze świata Fallout 76 użytkownikom szansy na ewentualny powrót wydaje się bardzo dobrym krokiem, który w jakimś stopniu pomoże naprawić nadszarpniętą reputację wydawcy. Jeśli natomiast gracze złamią regulamin po raz kolejny to drugiej szansy z pewnością nie będzie i o tym muszą pamiętać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda odbanuje wybranych graczy w Fallout 76, ale pod pewnym warunkiem

 0