Bethesda ujawnia Redfall. Strzelanka z co-opem w świecie wampirów od twórców Dishonored ominie PS5

Bethesda ujawnia Redfall. Strzelanka z co-opem w świecie wampirów od twórców Dishonored ominie PS5

Tegoroczne E3 zawierało wiele aktualizacji dotyczących gier, o których wiedzieliśmy już wcześniej, że nadchodzą i choć są to ekscytujące tytułu, warto zwrócić uwagę na niespodzianki. Pośród mnóstwa nowych detali na temat ujawnionych wcześniej tytułów Microsoft i Bethesda ogłosili Redfall, czteroosobową strzelankę kooperacyjną osadzoną w świecie wampirów. Strzelanka ta z pewnością przyciągnie do siebie fanów kultowego już Left 4 Dead, jednak tym razem gracze zamiast hord zombie będą musieli się zmierzyć z potężnymi wampirami. Niestety, podobnie jak w przypadku Starfield, studio pokazało jedynie filmowy trailer, który wprowadza w wydarzenia z gry, jednak nie pokazuje nic z rozgrywki - na to musimy jeszcze poczekać. Grę tworzy studio Arkane, znane z takich hitów jak Dishonored czy Pray. 

Redfall to kolejna gra, która ominie PlayStation 5. Ta kooperacyjna strzelanka przypomina Left 4 Dead, jednak osadzone w świecie wampirów - mutantów.

O Redfall słyszeliśmy już od kilku lat, jednak dotąd nie było wiadomo do czego ten tytuł się odnosi. Początkowo sugerowano nawet, że jest to podtytuł The Elder Scrolls VI. Miejscem akcji w grze jest Massachusetts, stąd nazwa. Redfall to "osobliwe miasteczko na wyspie", a przynajmniej tak było, dopóki wampiry nie przejęły władzy. Nie są to jednak klasyczne, romantyczne wampiry z powieści Anne Rice. Tym razem potwory zostały stworzone przez nieudany eksperyment genetyczny. Mogą ewoluować i rozwijać nowe, unikalne moce. Celem wampirów jest opczywiście zapewnienie sobie godnego bytu, w czy ma pomóc zablokowanie słońca i zamknięcie wyspy, izolując jej mieszkańców, tworząc raj, w którym mogli swobodnie wędrować dzień i noc, wysysając krew z przerażonej lokalnej społeczności Jedyną przeszkodą stojącą na ich drodze, są nieustraszeni pogromcy wampirów.

Gra jest stworzona dla maksymalnie czterech graczy, którzy do wyboru będą mieli cztery postacie. Bethesda oferuje możliwość gry byłym wojskowym strzelcem wyborowym, który stał się przestępcą, następnie jest przedstawiciel lokalnej społeczności z telekinetycznymi mocami, specjalista od walki w marynarce wojennej ze swoim pomocnikiem-robotem i badacz zjawisk paranormalnych i mistrz gadżetów. Jest to gra z otwartym światem, prawdopodobnie z elementami RPG, biorąc pod uwagę różne moce i broń, którą posiadają bohaterowie. Microsoft opisuje ją jednak przede wszystkim jako strzelankę pierwszoosobową, którą otrzymają wyłącznie gracz PC i Xbox. Premiera prawdopodobnie odbędzie się latem 2022 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda ujawnia Redfall. Strzelanka z co-opem w świecie wampirów od twórców Dishonored ominie PS5

 0