Bezkonkurencyjny zestaw combo - MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

Bezkonkurencyjny zestaw combo - MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

Jak zapewne wszyscy już wiecie, niedawno zaprezentowane zostały najnowsze procesory Intel Core 11. generacji. W sytuacji, w której trwają dyskusje na temat wydajności nowych procesorów, MSI chciałoby zaoferować swoją wiedzę wszystkim niedoświadczonym, nabywcom tych premierowych układów. Teraz gdy już ktoś nabył procesor Intel Core jedenastej generacji, prawdopodobnie potrzebuje odpowiedniej płyty głównej oraz systemu chłodzenia. Dwa często pojawiające się problemy, o których już wiemy w odniesieniu do tych układów, to kłopoty związane z poborem energii oraz odprowadzaniem ciepła. Co powinno się więc wybrać? Jeśli chcemy zająć się streamingiem, edytować filmy lub grać w gry online, producent zaleca konfigurację: Intel Core i7-11700K + MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI + MSI MPG CORELIQUID K360. MPG Z590 GAMING CARBON WIFI posiada 16-fazowy system zasilania Duet Rail Power System oraz autorską technologię MSI Core Boost, która pozwala na szybsze i niezakłócone dostarczanie prądu do procesora.

MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI + MSI MPG CORELIQUID K360 to zestaw, który możemy wykorzystać wraz z procesorami Intel Core 11. generacji.

Omawiana płyta główna wyposażona jest również w najnowszy, bezprzewodowy moduł Wi-Fi 6E i kartę sieciową Intel 2.5 LAN, a dodatkowo posiada zestaw trzech złączy M.2 SSD, z których jeden obsługuje napędy SSD zgodne ze standardem PCI-E 4.0. Aby w pełni wykorzystać wydajność układu Intel Core i7-11700K, oprócz samej konstrukcji modułu regulatora napięcia VRM znajdującego się na płycie głównej, jednym z kluczowych elementów będzie tu również odpowiedni cooler, zamontowany na procesorze. MPG CORELIQUID K360 korzysta z wentylatora MSI TORX 4.0 umieszczonego na radiatorze chłodnicy. Blok wodny ma też własny 60-milimetrowy wentylator TORX 3.0. Wentylator TORX 3.0 użyty tu został w celu wygenerowania skoncentrowanego strumienia powietrza chłodzącego CPU. Do sprawdzenia wydajności chłodzenia procesora oraz możliwości obniżenia temperatury modułu VRM i napędów M.2 SSD MSI użyło programów Cinebench oraz AIDA64.

Bezkonkurencyjny zestaw combo - MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

Blok wodny MPG CORELIQUID K360 charakteryzuje się również wbudowanym wentylatorem TORX 3.0, który może pomóc w odprowadzaniu ciepła z modułu VRM i napędów M.2. Do testów posłużono się programem AIDA 64. Patrzymy na temperaturę VRM, która przy włączonym wentylatorze jest najniższa i wynosi 57 stopni Celsjusza. W porównaniu do 74 stopni Celsjusza, gdy wentylator jest wyłączony, temperatura została obniżona aż o 23%. Następnie przyjrzeliśmy się temperaturze dysku SSD M.2. Gdy wentylator jest włączony, najniższa temperatura wynosi 63 stopnie Celsjusza. W porównaniu do 80 stopni, gdy wentylator jest wyłączony, temperatura dysku M.2 SSD została obniżona o 21%.

Bezkonkurencyjny zestaw combo - MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bezkonkurencyjny zestaw combo - MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

 0