Biostar i ASRock potwierdzają obsługę Rocket Lake-S na płytach głównych z serii 400

Biostar i ASRock potwierdzają obsługę Rocket Lake-S na płytach głównych z serii 400

Biostar jest pierwszym producentem płyt głównych, który oficjalnie potwierdził serię procesorów Intel Core 11. generacji w istniejących płytach głównych z serii 400. Zgodnie z banerem marketingowym opublikowanym w mediach społecznościowych, płyty główne Biostar Racing Z490 oficjalnie obsługują procesory 11. generacji Core. Nadchodząca seria procesorów Intela ma zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nowe układy o nazwie kodowej Rocket Lake-S będą obsługiwać to samo gniazdo LGA1200, co 10.generacja Core Comet Lake-S. Niektóre z płyt głównych z serii 400, które zadebiutowały na początku tego roku, były reklamowane jako wspierające PCIe Gen4 już w momencie premiery, jednak w tamtym czasie nie istniały żadne procesory Intela, które mogłyby skorzystać na nowym standardzie interfejsu. Sugerowało to, że producenci pozostawili sobie furtkę na przyszłe generacje.

Biostar i ASRock potwierdzają, że procesory Intel Core 11. generacji Rocket Lake-S będą działać na płytach z serii 400. Intel w styczniu planuje rozpocząć masową produkcję nowych procesorów.

Niedawna aktualizacja BIOS-u firmy ASRock potwierdza również, że procesory 11. generacji Core będą obsługiwane na najlepszych płytach głównych producenta Z490, W480 i H470. Intel ma rozpocząć masową produkcję nadchodzącej serii procesorów 11. generacji do komputerów stacjonarnych w styczniu. Intel rozpoczął produkcję próbek inżynieryjnych w czerwcu, a ulepszona wersja została wydana w sierpniu. Pod koniec listopada Intel rozpoczął produkcję próbek kwalifikacyjnych, które pojawiają się co jakiś czas w kolejnych przeciekach. Te próbki są wysyłane do partnerów w celu kwalifikacji i oceny sprzętu.

Harmonogram potwierdza, że ​​data RTS (Ready To Ship) przypada na około 12 do 21 tygodnia 2021 roku, jednak wydaje się, że Intel chce, jeśli to możliwe, wysłać pierwsze jednostki detaliczne wcześniej, co wskazuje strzałka. Nieoficjalnie mówi się, że procesory Intel Core 11. generacji zostaną ogłoszone na targach CES 2021 w styczniu. Firma ma ogłosić dostępność płyt głównych z serii 500, takich jak Z590, H570 i B560, wkrótce po ogłoszeniu procesorów. Nowe układy prawdopodobnie będą dostępne dopiero w lutym lub marcu.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biostar i ASRock potwierdzają obsługę Rocket Lake-S na płytach głównych z serii 400

 0